Nastolatek ukradł kryptowaluty o wartości 1 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Nastolatek ukradł kryptowaluty o wartości 1 mln USD

Mariusz Przepiórka
kradzież kryptowalut poprzez podmianę karty sim

Pochodzący z Nowego Jorku Yousef Selassie włamał się do telefonów 75 osób i wykorzystał ich tożsamości do kradzieży kryptowalut o wartości 1 mln USD. 19-latek posłużył się skomplikowaną techniką umożliwiającą podmianę kart SIM. Jak podało biuro prokuratora okręgowego Manhattanu, Selassie włamał się do telefonów ludzi z 20 różnych stanów.

Przenosząc numery telefonów swych ofiar do własnych iPhone’ów, mógł zmieniać ich hasła do poczty i do rachunków kryptowalutowych. Według ekspertów z firmy Norton zajmującej się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni, podmiana kart SIM wiąże się z wykorzystaniem słabości dwupoziomowej autoryzacji. Nastolatek w ten sposób omijał drugi poziom zabezpieczenia, jakim jest wiadomość SMS lub połączenie z numerem komórkowym.

Zgodnie z początkowymi doniesieniami medialnymi, 19-latek ukradł kryptowaluty tylko dwóm osobom. Został aresztowany 5 grudnia w Coronie, w stanie Kalifornia, skąd został przewieziony do Nowego Jorku. W trakcie przesłuchania sądowego nie przyznał się do winy. Prokuratura zarzuca mu 87 przestępstw dotyczących m.in. kradzieży tożsamości i przywłaszczenia mienia.

kradzież kryptowalut poprzez podmianę karty sim
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.