Nastolatek ukradł kryptowaluty o wartości 1 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Nastolatek ukradł kryptowaluty o wartości 1 mln USD

Mariusz Przepiórka
kradzież kryptowalut poprzez podmianę karty sim

Pochodzący z Nowego Jorku Yousef Selassie włamał się do telefonów 75 osób i wykorzystał ich tożsamości do kradzieży kryptowalut o wartości 1 mln USD. 19-latek posłużył się skomplikowaną techniką umożliwiającą podmianę kart SIM. Jak podało biuro prokuratora okręgowego Manhattanu, Selassie włamał się do telefonów ludzi z 20 różnych stanów.

Przenosząc numery telefonów swych ofiar do własnych iPhone’ów, mógł zmieniać ich hasła do poczty i do rachunków kryptowalutowych. Według ekspertów z firmy Norton zajmującej się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni, podmiana kart SIM wiąże się z wykorzystaniem słabości dwupoziomowej autoryzacji. Nastolatek w ten sposób omijał drugi poziom zabezpieczenia, jakim jest wiadomość SMS lub połączenie z numerem komórkowym.

Zgodnie z początkowymi doniesieniami medialnymi, 19-latek ukradł kryptowaluty tylko dwóm osobom. Został aresztowany 5 grudnia w Coronie, w stanie Kalifornia, skąd został przewieziony do Nowego Jorku. W trakcie przesłuchania sądowego nie przyznał się do winy. Prokuratura zarzuca mu 87 przestępstw dotyczących m.in. kradzieży tożsamości i przywłaszczenia mienia.

kradzież kryptowalut poprzez podmianę karty sim
reklama
reklama