Największy japoński bank inwestycyjny utworzył jednostkę ds. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Największy japoński bank inwestycyjny utworzył jednostkę ds. kryptowalut

Zerelik Maciej
nomura

Zaledwie kilka dni po uruchomieniu pierwszego w historii bitcoinowego instrumentu OTC dla klientów instytucjonalnych, największy japoński bank inwestycyjny Nomura uruchomił nową jednostkę zajmującą się stricte cyfrowymi aktywami.


Według źródła pozyskanego przez Financial Times, w ramach nowo utworzonego oddziału, który zatrudni 100 pracowników do końca przyszłego roku, gigant finansowy będzie miał w swojej siedzibie mieszankę firm zajmujących się cyfrowymi aktywami.

Na czele nowego oddziału stanie dyrektor ds. cyfrowych w dziale hurtowym banku – Jez Mohideen. Większość nowych pracowników będzie rekrutowana z zewnątrz, jednak do jednostki zostanie przeniesione też piętnastu obecnych pracowników firmy.

Jeden z dyrektorów Nomury stwierdził, że stworzenie kryptowalutowych usług dopasowanych do potrzeb instytucji było priorytetem. Według niego kluczowym czynnikiem, który przyspieszył ten ruch była rosnąca inflacja:

Każda klasa aktywów w tej chwili, która ma zdyskontowane przepływy pieniężne, jest pod ogromnym stresem w środowisku inflacyjnym. Ale myślę, że… wielu menedżerów będzie się przyglądać i myśleć o potencjalnej alokacji w kierunku technologii blockchain i jej możliwości.

Kilka dni temu Nomura udostępniła klientom instytucjonalnym pozagiełdowe kontrakty terminowe i opcje na bitcoina. Wówczas na szerszym rynku kryptowalut panowała totalna krwawa jatka. Najlepiej sytuację ilustruje upadek ekosystemu Terra, której natywny token LUNA w ciągu kilku dni spadł do poziomu niemal 0 USD. Dzikie wahania nie powstrzymały jednak kryptowalutowych ambicji giganta. Członek zarządu Nomury, Rig Karkhanis, uznał ten ruch za odpowiedź na „rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów”.

Bank oczekuje, że sektor kryptowalut z czasem dojrzeje i stanie się lepiej uregulowany, co uczyniłoby go bardziej atrakcyjnym dla klientów instytucjonalnych.

nomura
reklama
reklama