Największy DEX na blockchainie SUI okradziony! Kursy tokenów notują dwucyfrowy spadek
Hakerzy znów uderzają! Zdecentralizowana giełda (DEX) działająca w oparciu o sieć Sui – Cetus Protocol – będąca największym dostawcą płynności na tym blockchainie, została okradziona na ponad 260 milionów dolarów.
- Cetus Protocol zostało zaatakowane przez nieznanych sprawców, którzy manipulując smart kontraktami i płynnością tokenów zdołali wyprowadzić środki o wartości 260 mln dolarów.
- Włodarze platformy ogłosili wstrzymanie jej działania. Natywny token Cetus zaliczył spadek o 40%, a topowe memecoiny z sieci Sui straciły do 90% swojej wartości.
Cetus okradziony na 260 milionów dolarów
Jak poinformowała platforma monitorująca ruchy na różnych blockchainach – Lookonchain – w dniu 22 maja doszło do ataku hakerskiego na największym z DEX-ów w sieci Sui.
Cetus Protocol, będący kluczowym graczem tego ekosystemu, jeżeli chodzi o generowanie wolumenu handlowego oraz zapewnianie płynności, został wykorzystany na kwotę 260 milionów dolarów.
Analitycy badają, co zawiodło w kwestii zabezpieczeń i gdzie dokładnie znajdowała się luka, dzięki której doszło do exploita. Ze wstępnych ustaleń wynika, że napastnik użył fałszywych tokenów, takich jak BULLA, aby wykorzystać zepsute krzywe cenowe i obliczenia rezerw.
Po tym, jak udało się zmanipulować smart kontakty zdecentralizowanej giełdy pod względem płynności, wyprowadzone środki zamienił najpierw na USDC, a następnie na ETH.
W następstwie ogłoszenia potwierdzającego atak hakerski wartość natywnego tokena platformy – CETUS – spadła o 40%. Natomiast topowe memecoiny z sieci Sui – BULLA i MOJO – straciły do 90% swojej ceny.
Swoje wsparcie dla ekosystemu SUI zapewnił między innymi założyciel i były dyrektor generalny giełdy Binance, Changpeng Zhao.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
