Największy bank powierniczy świata będzie przechowywać kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Największy bank powierniczy świata będzie przechowywać kryptowaluty

Mariusz Przepiórka
btc eth ripple

Największy na świecie bank powierniczy i najstarszy kredytodawca w Stanach Zjednoczonych, Bank of New York Mellon (BK) opublikował komunikat, w którym poinformował o poszerzeniu usług powierniczych o kryptowaluty.


Dotychczas tradycyjni zarządcy aktywów zainteresowani posiadaniem kryptowalut, którzy korzystają z usług BNY Mellon, musieli szukać firm specjalizujących się w ich powiernictwie. Od teraz fundusze i inni instytucjonalni klienci mogą robić to za pośrednictwem banku.

Zgodnie z komunikatem BNY Mellon będzie teraz w stanie zapewnić zarządcom aktywów przechowywanie kluczy niezbędnych do uzyskania dostępu i transferu bitcoinów (BTC) i etherów (ETH). Zarządcy będą również mogli korzystać z tradycyjnych funkcji księgowych.

Oprogramowanie pozwalające na świadczenie usług powierniczych BNY Mellon zostało opracowane przez Fireblocks. Firma analityczna Chainalysis zajęła się zaś aspektem zgodności i zapewniła rozwiązanie służące śledzeniu drogi, jaką cyfrowe aktywa pokonały w drodze do bankowej skrytki.

BNY Mellon realizuje kryptowalutowe plany

Najstarszy amerykański bank otrzymał zgodę regulatora na początku jesieni i zgodnie z nią może zacząć przyjmować depozyty od tego tygodnia. Na początku trafią do niego bitcoiny i ethery, należące do wybranych funduszy inwestycyjnych.

Kryptowalutowe plany BNY Mellon były znane od początku 2021 roku i nie zmieniły ich spadki na rynku cyfrowych aktywów, z którego wyparowały od początku roku 2 biliony dolarów. Przeciwnie bank zamierza nadal rozwijać swoje usługi w ich zakresie. Robin Vince, dyrektor generalny BNY Mellon, skomentował dodanie usług powierniczych kryptowalut słowami:

Cieszymy się, że możemy pomóc w rozwoju branży finansowej.

btc eth ripplereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.