Największe wieloryby wymierają, ale rośnie liczba osób posiadających do 1000 BTC | Wiadomości | CrypS.

Największe wieloryby wymierają, ale rośnie liczba osób posiadających do 1000 BTC

Michał Misiura
Wieloryby BTC gromadzą bitcoiny

Liczba wielorybów posiadających ponad 10 000 bitcoinów jest najniższa od 2012 roku. W tej chwili takie kwoty możemy znaleźć na zaledwie 82 adresach.

Jak podaje Glassnode, największe wieloryby w sieci bitcoin to wymierający gatunek. Ich liczba spadła w tym miesiącu do 82, co stanowi najniższy wynik od 15 grudnia 2012 roku. Wtedy na rynku było obecnych 81 adresów przechowujących ponad 10 000 BTC, przy kursie w okolicy 13,5 dolara za sztukę.

Obserwujemy także kurczenie się populacji średnich wielorybów posiadających od 1000 do 10 000 coinów. Dane z Santiment wskazują, że taką ilość bitcoinów przechowuje w tym momencie 2060 adresów.

Więcej mniejszych wielorybów

Jednocześnie w ciągu ostatnich 5 tygodni o 1,9% zwiększyła się liczba portfeli, w których znajduje się od 100 do 1000 BTC. Obecnie wśród hodlerów bitcoina jest około 13,7 tysiąca tego rodzaju mniejszych wielorybów. W stosunku do początku września 2021, ich grono powiększyło się o 254. Przy obecnej cenie pierwszej kryptowaluty każdy z tych adresów przechowuje równowartość co najmniej 6 mln dolarów.

Duża aktywność i długoterminowi inwestorzy

Na fali ostatnich wzrostów zwiększyła się także liczba aktywnych adresów BTC. Do tej pory w październiku 2021 roku było ich średnio 179 tys. dziennie. Analiza on-chain wskazuje, że długoterminowi posiadacze bitcoina kontrolują obecnie 70% podaży. Jak twierdzi Glassnode, jeżeli liczba ta wzrośnie do 75% będzie to przypominać sytuację, która panowała na rynku w czasie podwójnego rajdu BTC z 2013 roku.

Wieloryby BTC gromadzą bitcoinyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.