Najstarszy tajlandzki bank przejmuje 51% udziałów w giełdzie Bitkub | Wiadomości | CrypS.

Najstarszy tajlandzki bank przejmuje 51% udziałów w giełdzie Bitkub

Mariusz Przepiórka
Najstarszy tajlandzki bank przejmuje 51% udziałów w giełdzie Bitkub

Siam Commercial Bank ogłosił, że nabył znaczący pakiet udziałów w giełdzie kryptowalutowej Bitkub. Spółka zależna tajlandzkiego banku zajmująca się papierami wartościowymi przejmie 51% udziałów w giełdzie, za kwotę 17,85 mld bahtów tajskich (537 mln USD).

Giełda Bitkub ogłosiła tę wiadomość za pośrednictwem swojej strony internetowej, stwierdzając, że decyzja o współpracy ze Siam Commercial Bank jest „znaczącym krokiem” w rozwoju gospodarki Tajlandii w dłuższej perspektywie.

Jak podkreśla Jirayut Supsrisosopha, założyciel i prezes Bitkub Capital Group Holdings Co., Ltd, giełda Bitkub osiągnęła punkt, w którym stała się ważnym elementem przyszłej gospodarki Tajlandii. – Bitkub nie jest już tylko startupem, ale staje się niezbędną infrastrukturą dla przemysłu finansowego 3.0 w Tajlandii. Teraz chcemy wprowadzić Bitkub na poziom globalny, dlatego właśnie współpracujemy z SCB mówi Supsrisosopha.

Giełda odpowiada za 90% branży kryptowalutowej w Tajlandii

Założony w lutym 2018 roku Bitkub reklamuje się jako kryptowalutowa giełda numer jeden w Tajlandii. Partnerstwo z najstarszym tajlandzkim bankiem SCB umożliwi obu stronom rozwój w nowej gospodarce cyfrowej. Zgodnie z komunikatem, nowa umowa wejdzie w życie w pierwszym kwartale 2022 roku, jeśli organy regulacyjne nie zgłoszą żadnych zastrzeżeń.

Regulowana przez Tajlandzką Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) giełda Bitkub wykazała obroty na poziomie ponad 30 mld USD w okresie od stycznia do września 2021 roku. Takie dane potwierdzają, że giełda jest największym tego typu podmiotem w Tajlandii i odpowiada za 90% rynku kryptowalutowego w kraju.

Na początku bieżącego roku giełda weszła w spór z regulatorem z powodu problemów na swojej platformie transakcyjnej i wywołanych nimi przerw w działalności. Najdłuższa z nich trwała aż 16 godzin i doszło do niej w okresie wzmożonej aktywności inwestorów. SEC nakazała giełdzie wyłączenie platformy na pięć dni i usunięcie błędów.

Najstarszy tajlandzki bank przejmuje 51% udziałów w giełdzie Bitkub
reklama
reklama