Na rynku NFT może dochodzić do "wash tradingu" | Wiadomości | CrypS.

Na rynku NFT może dochodzić do “wash tradingu”

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
nft

W ostatnim czasie miał miejsce ogromny hype na niewymienne tokeny. Najnowsze badanie ujawnia jednak, że ogromne wolumeny na rynku NFT wcale nie musiały być prawdziwe. Co więcej, mogą one nawet wykazywać oznaki “wash tradingu”.

Sektor niewymiennych tokenów szturmem zdobył świat kryptowalut i błyskawicznie wyszedł do mainstreamu. NFT dotarły do mediów głównego nurtu, firm, sportowców, muzyków, aktorów i nie tylko. Hype ten spowodował gwałtowny wzrost aktywności handlowej. Jednak według firmy analitycznej Nansen, w nowym podsektorze może dochodzić do tzw. “wash tradingu”

Jak twierdzi firma, pewne wzorce transakcji sprawiają wrażenie, że twórcy nowych tokenów kupują duże sumy swoich aktywów po niskiej cenie. Może to oznaczać, że celowo kupują i sprzedają to samo aktywo tylko po to, aby stworzyć iluzję wysokiego popytu. Taka praktyka jest powszechnie znana jako właśnie “wash trading”.

Jednak według analityka Nansen, Ling Young Loona, ich dowody nie są wcale ostateczne.

Chociaż coś wydaje się nie tak, to zdecydowanie nie jest to obciążający dowód na wash trading. Nie są one bowiem sprzedawane bezpośrednio do siebie nawzajem … portfele, do których ostatecznie sprzedają, mogą być powiązane, ale to wymagałoby znacznie bardziej dokładnych badań.

Ogólnie rzecz biorąc, Nansen nadal postrzega wzrost branży jako zdrowy i obiecujący. W raporcie firmy czytamy:

NFT są jasnym nowym pionem, zdrowa dystrybucja emitentów NFT i rosnąca liczba unikalnych nabywców wskazuje na prawdziwy, organiczny wzrost.

nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.