Na Pornhub zapłacisz teraz tylko kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Na Pornhub zapłacisz teraz tylko kryptowalutami

Konrad Juszczyk
Pornhub obsługuje tylko kryptowaluty

Po tym jak VISA i MasterCard przestały obsługiwać płatności na popularnym portalu dla dorosłych, serwis zaczął akceptować wyłącznie przelewy kryptowalutowe.

Pornhub obecnie za usługi premium na platformie akceptuje tylko płatności kryptowalutowe. Taki rozwój wydarzeń nastąpił po tym, jak Visa i Mastercard zablokowały dla portalu swoje usługi płatności w zeszłym tygodniu.

Obaj giganci finansowi urwali bez wątpienia lukratywną współpracę z portalem Pornhub, który tylko w zeszłym roku miał 42 miliardy odwiedzin i jest 10. najczęściej odwiedzaną witryną w sieci. W tym roku wyniki firmy mogą pobić wszelkie rekordy ze względu na pandemię koronawirusem, jednak jak widać nawet takie liczby, nie sprawiły, aby obie instytucje przymknęły oko na to przewinienie.

A mówimy o artykule, który opublikował felietonista The New York Times, zarzucając Pornhub łamanie prawa. Przewinienia portalu miały polegać na publikowaniu treści zawierających elementy pornografii z wykorzystaniem nieletnich oraz scen gwałtów. Zaledwie kilka dni po informacji operatorzy płatności Visa i Mastercard zdecydowali się zablokować swoje usługi dla platformy. PornHub pod naciskiem mediów, polityków oraz fundacji pomagającym ofiarom przemocy seksualnej usunął większość filmów z portalu (z 13 mln filmów na stronie zostały tylko 4 mln).

Obecnie na portalu można zapłacić poprzez: Bitcoin (BTC), Bitcoin cash (BCH), Dash (DASH), Ethereum (ETH), Ethereum classic (ETC), Litecoin (LTC), Monero (XMR), Nem (XEM), Tether (USDT), Tron (TRX), Verge (XVG), Waves (WAVES) i Zcash (ZEC).

Zwolennicy branży krypto byli podekscytowani, widząc, że kryptowaluty stają się domyślną płatnością na Pornhub. Na subreddicie r/btc wielu fanów dyskutowało na ten temat.

Jeden z użytkowników skomentował sytuację pisząc: To jedna z największych wiadomości tego roku w zakresie adopcji kryptowalut

Osoby, które chcą zapłacić za członkostwo premium Pornhub za pomocą scentralizowanych usług, takich jak PayPal, Mastercard i Visa, są całkowicie wykluczone i jest mało prawdopodobne, aby firmy cofnęły decyzję o blokadzie finansowej. Z drugiej strony ​​według wielu osób brak scentralizowanych płatności bardziej zaszkodzi twórcom treści niż samemu Pornhub, ponieważ działalność platformy zależy w dużym stopniu od przychodów z reklam. 

Pornhub obsługuje tylko kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.