Morgan Stanley rozbudowuje zespół ds. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Morgan Stanley rozbudowuje zespół ds. kryptowalut

Mariusz Przepiórka
morgan stanley szuka menagera od kryptowalut

Gigant finansowy Morgan Stanley poszukuje menedżera, którego głównym zadaniem będzie budowanie szerokiego zakresu nowych produktów kryptowalutowych. Firma opublikowała takie ogłoszenie w portalu LinkedIn.


Oferta pojawiła się 1 sierpnia, a poszukiwana osoba ma dołączyć do zespołu ds. rozwoju produktów inwestycyjnych, który oferuje szeroki zakres usług „wspierających” dla ponad 900 mld USD w aktywach w ramach funduszy wzajemnych, funduszy rynku pieniężnego, programów oszczędnościowych i funduszy giełdowych. Zatrudniony menedżer ds. produktu będzie koncentrował się przede wszystkim na tworzeniu produktów pakietowych i indeksów.

Ogłoszenie o pracę jest jednym z sygnałów, że Morgan Stanley traktuje rynek kryptowalut poważnie i szuka możliwości poszerzenia swej oferty produktowej w tym zakresie. Jak wcześniej donosił portal The Block, firma powiedziała swoim doradcom finansowym, że może zaoferować ekspozycję na kryptowaluty za pośrednictwem produktów obsługiwanych przez Galaxy Digital i NYDIG. Stanowisko menedżera ds. produktu wskazuje, że Morgan Stanley chce dać doradcom finansowym większy wybór produktów.

Dyrektor Bitwise studzi entuzjazm

Dyrektor generalny giełdy Bitwise Hunter Horsley zauważył, że kontekst ogłoszenia jest znaczący, ale ostrzegł obserwatorów, aby ograniczyli swój potencjalny entuzjazm. – Zatrudnienie kierownika średniego szczebla do pracy nad czymś takim nie gwarantuje, że produkt trafi na rynek – powiedział Horsley. Ogłoszenie o pracę wskazuje również, że rozwiązania produktowe firmy w zakresie kryptowalut mogą być lewarowane przez ponad 200 firm zarządzających aktywami.

Niektóre z obowiązków na tym stanowisku będą obejmować identyfikację możliwości promowania wykorzystania produktów przez doradców finansowych, w tym prezentowanie produktów na wydarzeniach firmowych i branżowych, wyszukiwanie możliwości rozwoju produktów we wszystkich strategiach inwestycyjnych i współpracę z ponad 200 firmami zarządzającymi aktywami.

morgan stanley szuka menagera od kryptowalut
reklama
reklama