Monero (XMR) znika z kolejnej giełdy kryptowalut w Europie. Kurs reaguje spadkiem

Monero
W tym poście:
Monero
-4.01%

Wraz z postępującymi regulacjami rynku kryptowalut zanika fundamentalna cecha tej klasy aktywów. Chodzi oczywiście o anonimowość, której praktycznie nie doświadczymy dziś korzystając ze scentralizowanych giełd (CEX-ów). Nie chodzi już nawet o obowiązkowe procedury weryfikacji tożsamości, czyli Know Your Customer (KYC), ale o dostęp do tokenów pozwalających za zachowanie resztek prywatności przy dokonywanych transakcjach. 


  • Giełda Kraken ogłosiła wycofanie ze swojej oferty handlu tokenem XMR dla klientów z Europy,
  • Użytkownicy ze Starego Kontynentu mają czas do 31 grudnia, aby wypłacić posiadane tokeny Monero.

Kraken wycofuje Monero ze swojej oferty w Europie

Druga największa amerykańska giełda kryptowalut przekazała, że niebawem z jej platformy zniknie opcja handlu tokenem XMR dla klientów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Jest to oczywiście pokłosie wchodzących pod koniec roku regulacji wynikających z ustawy Market in Crypto Assets (MiCa).

Po gruntownym rozważeniu i przeanalizowaniu wszystkich możliwych alternatyw doszliśmy do wniosku, że nie mamy innego wyjścia, jak wycofać Monero (XMR) z obrotu na Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) ze względu na zmiany regulacyjne

– napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Klienci Krakena z Europy mają czas do 31 grudnia na wycofanie swoich tokenów XMR z platformy. Jeżeli tego nie zrobią przed Sylwestrem, ich salda w tej kryptowalucie zostaną przekonwertowane na BTC.

Jest to kolejna tego typu sytuacja związana z topowym tokenem pozwalającym ukryć szczegóły dot. przeprowadzanych transakcji. Chociaż udowodniono już kilkukrotnie, że i w przypadku Monero da się wyśledzić, dokąd zostały wysłane środki.

W każdym razie, delisting Monero to ruch, na który zdecydują się zapewne wszystkie CEX-y działające na terenie Europy. W lutym tego roku analogiczne ogłoszenie pojawiło się już ze strony Binance. 

Kurs XMR zaświecił na czerwono

Informacja przekazana wczoraj przez Krakena sprawiła, że cena Monero spadła w ciągu ostatnich 24 godzin o 6,5%. W momencie pisania tego artykułu kurs kryptowaluty wynosi 142,69 dolara. W skali tygodnia oznacza to stratę o 15,5%.

Wykres cenowy Monero na giełdzie Kraken. Źródło: TradingView

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->