Mike Novogratz mówi kiedy dojdzie do kolejnego rajdu Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Mike Novogratz mówi kiedy dojdzie do kolejnego rajdu Bitcoina

Redakcja
mike novogratz

Kolejna hossa na rynku kryptowalut nastąpi, gdy amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) przestanie podnosić stopy procentowe. Tak stwierdził szef Galaxy Digital – Mike Novogratz w wywiadzie dla CNBC.


Bitcoin będzie przewodził rynkom, gdy Fed się wycofa. Gdy tylko regulator się otrząśnie, notowania zareagują gwałtownym wzrostem.

Na zakończenie posiedzenia w dniach 14-15 czerwca Fed podniósł zakres kluczowych stóp procentowych o 75 punktów bazowych do 1,5-1,75%. Prezes Fedu Jerome Powell powiedział również, że poprzeczka może zostać podniesiona o kolejne 0,5%-0,75% w lipcu.

Kurs Bitcoina zareagował krótkotrwałym wzrostem, ale następnego dnia skorygował się. W chwili pisania tego tekstu pierwotna kryptowaluta jest notowana w pobliżu 21 000 USD.

Zdaniem Novogratza, decyzja Fedu wywołała pewne obawy o zbliżającą się recesję, ale inwestorzy nie będą się spieszyć z inwestowaniem w aktywa wysokiego ryzyka, takie jak Bitcoin.

Wiele osób, z którymi rozmawiałem, sugeruje, że zaczną działać, gdy poczują, że Fed zamierza wstrzymać się z decyzją. Dopóki regulator pozostaje jastrzębi, trudno, aby jakikolwiek ryzykowny składnik aktywów radził sobie naprawdę dobrze.

Szef Galaxy Digital przyznał również, że pomimo dywersyfikacji portfela, obecny kryzys na rynku kryptowalut jest “bardziej bolesny” w porównaniu z poprzednimi niedźwiedzimi cyklami. Jego zdaniem wynika to ze wzrostu wartości aktywów cyfrowych.

Firma Galaxy Digital, kierowana przez Novogratza, stała się jednym z inwestorów Terraform Labs. Sam dyrektor naczelny określał siebie mianem “LUNATYKA”. Wytatuował sobie nawet z tej okazji logo projektu.

mike novogratzreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.