Mieszkańcy Hongkongu nie chcą chińskiego CBDC | Wiadomości | CrypS.

Mieszkańcy Hongkongu nie chcą chińskiego CBDC

Redaktor: Michał Misiura
Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sun

Shenzhen to południowo-wschodnia metropolia Chin, która łączy kontynent z Hongkongiem. Niedawno lokalne miasto Luohu (przedmieście Shenzhen) rozpoczęło wydawanie elektronicznych portfeli w renminbi (e-CNY) dla turystów z Hongkongu. Jednak popyt jak na razie nie spełnił oczekiwań.


Władze Luohu zainstalowały pierwsze w Chinach maszyny, które wydają portfele CBDC. Są one dostępne tylko dla mieszkańców Hongkongu. Aby uzyskać cyfrowe portfele w RMB, ludzie muszą zarejestrować się w kryptomacie i zasilić swoje konto kartą Octopus Bank. Portfele mogą być następnie wykorzystane do zakupów w ponad 1400 sklepach w obszarze Luohu. Robiąc to, użytkownicy otrzymują od rządu 20-procentową zniżkę we wszystkich punktach sprzedaży.

Władze planowały wydanie 50 000 cyfrowych portfeli e-CNY od 22 lutego do 31 marca. Jednak jak podają lokalne media, do 26 lutego z oferty skorzystało tylko 625 osób.

Promocja e-CNY

Podczas Księżycowego Nowego Roku Shenzhen przeznaczyło 100 milionów juanów (14,5 miliona dolarów) na promocję e-CNY. Tokeny te można było wykorzystać w miejskich restauracjach i sklepach.

Pomimo wysiłków Chin w celu promowania swojego CBDC, projekt napotyka wiele przeszkód. Chodzi m.in. o ograniczone opcje użytkowania i konkurencję ze strony innych znanych usług płatniczych, takich jak Alipay i WeChat. Jednak rząd stara się poprawić projekt i niedawno wprowadził smart kontrakty do e-juana.

Chiny zluzują regulacje dotyczące kryptowalut - twierdzi Justin Sunreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.