Miesięczny wolumen Uniswap wyprzedził Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Miesięczny wolumen Uniswap wyprzedził Coinbase

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
uniswap logo

Miesiąc wrzesień był przełomowym okresem w branży DeFi. We wrześniu największy protokół DeFi, Uniswap, przetworzył aktywa o wartości 15,3 miliarda dolarów, pokonując miesięczny wolumen scentralizowanej platformy Coinbase.

Według danych udostępnionych przez Dune Analytics, amerykańską firmę zajmującą się analizą giełd kryptowalut, Coinbase, w tym samym okresie przetworzył aktywa o wartości 13,6 mld dolarów. Istnieją dwa kluczowe czynniki odpowiedzialne za gwałtowny wzrost miesięcznego wolumenu Uniswap. Po pierwsze, do szybkiego wzrostu popularności DEXów przyczyniły się boom na zdecentralizowane finanse oraz rosnące znaczenie yield farminguu.

Pojawienie się zdecentralizowanych finansów

Po drugie, do wzrostu Uniswap przyczyniło się wdrożenie jej natywnego governance tokena UNI. Boom na DeFi został zapoczątkowany w czerwcu. Został wtedy uruchomiony governance token COMP. Procedura pozyskiwania tokenów na zdecentralizowanej giełdzie jest stosunkowo prosta. Użytkownicy stawiają inne tokeny np. Ethereum i w zamian otrzymują wynagrodzenie.

Po pomyślnym farmieniu tokenów DeFi, użytkownicy najczęściej zachowują je do czasu, gdy będzie można je sprzedać na regulowanej giełdzie. Zdarza się jednak, że kapitalizacja rynkowa tokenów jest niewystarczająca, aby osiągnąć minimum wymagane do notowań giełdowych. Platformy giełdowe przed dodaniem wsparcia dla tokenów badają kilka czynników m.in. płynność, zaplecze i aktywność deweloperską.

Takie standardy są prawie niemożliwe do spełnienia dla nowych tokenów DeFi. W związku z tym Uniswap stał się platformą handlową do obsługi governance tokenów. Wraz ze wzrostem całkowitej wartości zablokowanej w pulach płynności DeFi, zwiększał się również wolumen obrotu na Uniswap.

Wolumen handlu na Uniswap po raz pierwszy zaćmił Coinbase pro dwa miesiące temu. Od tego momentu Uniswap cały czas jest konkurencją dla amerykańskiej giełdy.

 

 

uniswap logoreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.