Microsoft zakazuje wydobywania kryptowalut w usługach online bez zezwolenia

Microsoft zakazuje wydobywania kryptowalut w usługach online bez zezwolenia

Mariusz Przepiórka
microsoft zakazał kopania kryptowalut w usługach chmurowych

Microsoft zaktualizował swoją politykę, aby wskazać w niej, że nie pozwoli na wydobywanie kryptowalut w swoich usługach online bez wcześniejszej zgody. Aktualizacja weszła w życie 1 grudnia i dotyczy wszystkich użytkowników, w tym klientów korzystających z płatnych subskrypcji Microsoft.


Aktualizacja zakazuje użytkownikom wydobywania – procesu weryfikacji i dodawania zapisów transakcji do blockchainów proof-of-work – w usługach online Microsoftu, w dużej mierze związanych z jego platformą w chmurze Azure.

Zaktualizowane warunki uniwersalnej licencji Microsoftu w punkcie „Zasady akceptowanego użytkowania” stwierdzają: „Klient ani osoby, które uzyskują dostęp do Usługi Online za pośrednictwem Klienta, nie mogą używać Usługi Online […] do wydobywania kryptowalut bez wcześniejszej pisemnej zgody Microsoftu”.

Komunikat przekazany użytkownikom Azure wymienia aktualizację jako jedno z wielu działań podjętych w celu „zabezpieczenia ekosystemu partnerskiego” i odnosi się do firm partnerskich, które pozyskują klientów oprogramowania obsługujące usługi w chmurze Azure. Microsoft nie wskazał dalszych wyjaśnień w tym komunikacie.

Decyzja Microsoftu stawia firmę w jednym szeregu z innymi gigantami technologicznymi, takimi jak Google, który również zakazuje wydobywania kryptowalut na swojej platformie chmurowej bez zgody. Podobne kroki zastosowano w firmie Amazon Web Services, która zakazuje wydobycia kryptowalut użytkownikom korzystającym z bezpłatnego pakietu.

microsoft zakazał kopania kryptowalut w usługach chmurowychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.