Michael Saylor mówi, co rynkowi dadzą duże firmy | Wiadomości | CrypS.

Michael Saylor mówi, co rynkowi dadzą duże firmy

michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dc Bitcoin [BTC]

Założyciel Microstrategy, Michael Saylor, jest zdania, że nie należy się obawiać wchodzenia na rynek bitcoina korporacji i ogólnie dużych podmiotów. 


Michael Saylor mówi o zainteresowaniu dużych firm bitcoinem

Michael Saylor z MicroStrategy pojawił się w podcaście Coin Stories. W czasie rozmowy z Natalie Brunell powiedział, że duże korporacje, które interesują się BTC, nie powinny być źródłem niepokoju fanów kryptowalut. Podkreślił przy tym pewną nieuchronność ich rosnącego udziału na rynku.

Musimy być przygotowani na to, że bitcoin będzie wszędzie

– stwierdził Saylor, sugerując, że w miarę jak będzie rosła adopcja kryptowalut, bitcoin będzie miał coraz więcej zastosowań.

Potrzeba istnienia opiekunów

Do tego wskazał na potrzebę istnienia na rynku “opiekunów”. I to działających w paru wymiarach.

Burmistrz Nowego Jorku jest nadal tylko burmistrzem Nowego Jorku. Jeśli nie pozbędziesz się Nowego Jorku, Kalifornii lub Islandii, z powodów politycznych będziesz potrzebować opiekunów

– wskazał na aspekt politycznego lobbingu.

Z kolei patrząc na sprawę z technicznego punktu widzenia zawsze będą ludzie, którzy będą chcieli przeprowadzać transakcje kryptowalutowe za pomocą np. swoich telefonów komórkowych. To oznacza, że na rynku muszą pojawić się banki i korporacje ze swoją infrastrukturą.

Bitcoin będzie warstwą podstawową. Będzie warstwa druga – Lightning Network, aby wszystko to przyspieszyć. Potem będą warstwy trzecie, takie jak np. Bank of America i Apple. Warstwa nadzorcza trzecia będzie istnieć, aby zapewnić funkcjonalność

– tłumaczył Saylor.

Pojęcie opiekuna może oznaczać też podmiot, który zadba o nasze kryptowaluty. Założyciel Microstrategy podał przykład 85-latka zmagającego się z chorobą Alzheimera czy ogólnie osoby, która chce zabezpieczyć swój majątek dla mającego się dopiero urodzić wnuka.

Nie narzekałem, że moi rodzice mieli kluczyki do samochodu, kiedy miałem dwanaście lat, a ja ich nie dostałem

— wspominał Saylor.

Podsumował swój wywód, mówiąc, że “nie powinniśmy bać się wszystkich różnych sposobów”, za pomocą których ludzie integrują BTC z realną gospodarką.

(…) nie ma jednej właściwej odpowiedzi, rynek określi właściwą kombinację integracji bitcoinów

– dodał.

michael saylor i microstrategy pozwani o unikanie podatków w dcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.