MFW dostrzega rosnącą korelację kryptowalut z azjatyckim rynkiem akcji | Wiadomości | CrypS.

MFW dostrzega rosnącą korelację kryptowalut z azjatyckim rynkiem akcji

Mariusz Przepiórka
MFW widzi korelację pomiędzy azjatyckimi akcjami a rynkiem kryptowalut

Urzędnicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) twierdzą, że korelacja między wynikami azjatyckich rynków akcji i aktywów kryptowalutowych, takich jak bitcoin i ethereum, znacznie wzrosła.


Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) opublikował w poniedziałek wpis na blogu dotyczący regulacji kryptowalut i tego, że kryptowaluty są teraz „bardziej sparowane z azjatyckimi akcjami”.

Autorami wpisu są Anne-Marie Gulde-Wolf, zastępca dyrektora Departamentu ds. Azji i Pacyfiku MFW, Nada Choueiri, szef misji w Indiach, i Tara Iyer, ekonomistka w dziale analizy globalnej stabilności finansowej Departamentu Rynków Walutowych i Finansowych MFW.

– Korelacje zysków i zmienności między bitcoinem a azjatyckimi rynkami akcji były niskie przed pandemią, ale znacznie wzrosły po 2020 roku – napisali. – Handel kryptowalutami jednak gwałtownie wzrósł, ponieważ miliony osób pozostały w domu i otrzymały pomoc rządową. Swoją rolę odegrały również niskie stopy procentowe i łatwe warunki uzyskania finansowania. W miarę jak azjatyccy inwestorzy weszli na rynek kryptowalutowy, wzrosła korelacja między wynikami rynków akcji w regionie a aktywami kryptowalutowymi, takimi jak bitcoin i ethereum.

10-krotny wzrost korelacji akcji i kryptowalut

rosnąca korelacja rynku azjatyckich akcji i kryptowalut
Dane: raport MFW

Urzędnicy MFW wskazali, że na przykład „korelacje zwrotów z bitcoina i indyjskich rynków akcji wzrosły 10-krotnie w czasie pandemii, co sugeruje ograniczone korzyści z dywersyfikacji ryzyka kryptowalut”. Ponadto korelacje zmienności wzrosły 3-krotnie.

benchamarki w poszczególnych krajach azji a bitcoin
Dane: raport MFW

We wpisie zauważono również, że „wzrostowi korelacji kryptowalut z akcjami w Azji towarzyszył gwałtowny wzrost skutków ubocznych zmienności kryptowalut w niektórych krajach azjatyckich”. Wskazuje to na rosnące wzajemne powiązania między tymi dwiema klasami aktywów.

Urzędnicy MFW stwierdzili również, że ramy regulacyjne dla kryptowalut w Azji powinny być dostosowane do głównych zastosowań takich aktywów w danym kraju. Zdaniem autorów wpisu, powinny zostać ustanowione jasne wytyczne dotyczące regulowanych instytucji finansowych i dążyć do informowania i ochrony inwestorów detalicznych.

MFW widzi korelację pomiędzy azjatyckimi akcjami a rynkiem kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.