Meta przejmuje 90% rynku okularów VR | Wiadomości | CrypS.

Meta przejmuje 90% rynku okularów VR

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Meta VR

Meta przechwytuje 90% rynku zestawów VR. Za nią plasuje się firma ByteDance Pico.


Meta, która postawiła 10 mld USD na wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, rozwija realistyczną technologię, która sprawia, że użytkownicy czują się tak, jakby byli w tym samym pomieszczeniu, co inni wirtualni ludzie. W czerwcu dyrektor naczelny Meta, Mark Zuckerberg, zaprezentował prototypy VR.

Ostatnie dane IDC pokazują, że globalne dostawy zestawów słuchawkowych VR wzrosły o 241,6% w pierwszym kwartale 2022 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Okazało się, że Meta przejęła 90% rynku gogli VR z Quest 2. Za nią plasuje się firma ByteDance Pico, która działa w Chinach.

W oczekiwaniu na ruch Apple

Mimo wszystko nie jest jeszcze pewne to, czy Meta zachowa swoją dominującą pozycję w dłuższej perspektywie, ponieważ oczekuje się, że własny zestaw słuchawkowy VR uruchomi także Apple. Jak powiedział Jitesh Ubrani, kierownik do spraw badań w IDC:

Meta nadal wydaje pieniądze na rozwój metaverse, ale strategia promowania taniego sprzętu kosztem rentowności jest nie do utrzymania na dłuższą metę.

Ramon Llamas, dyrektor do spraw badań w zespole IDC stwierdził natomiast, że obecnie wszyscy czekają na ruch firmy Apple:

Wszystkie oczy będą zwrócone na Apple, gdy wprowadza on swój pierwszy zestaw w przyszłym roku, i chociaż kuszące jest wyobrażenie sobie, że firma będzie dostarczać duże ilości produktów, pamiętaj, że to jej pierwszy zestaw, który spodoba się przede wszystkim niewielkiej grupie osób, fanom Apple.

Time Cook, dyrektor generalny Apple dostrzega potencjał metaverse. Już wcześniej informował, że jego firma inwestuje w rozwój AR na swoich urządzeniach. Po tej informacji, akcje Apple odnotowały wzrost. 

Meta VRreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.