Menedżerowie Coinbase sprzedali akcje spółki o wartości 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Menedżerowie Coinbase sprzedali akcje spółki o wartości 1 mld USD

Redaktor: Albert Czajkowski
menager coinbase aresztowany

Współzałożyciele giełdy Brian Armstrong i Fred Ehrsam, prezes i dyrektorka operacyjna Emilie Choi oraz główny dyrektor ds. produktów Surojit Chatterjee wspólnie zarobili około 1,2 mld USD ze sprzedaży akcji tuż po wejściu spółki na giełdę na początku tego roku.


Jak wynika z analizy dokumentacji przeprowadzonej przez Wall Street Journal, transakcje sprzedaży zostały zrealizowane mniej więcej w tym samym okresie, w którym akcje firmy z siedzibą w San Francisco odnotowały spadek o 80%. Czterech czołowych liderów Coinbase miało sprzedać akcje po cenach od 189 do 422 USD. W pierwszym dniu notowań cena otwarcia Coinbase wynosiła 381 USD, obecnie akcje giełdy są notowane po około 75 USD.

Rzecznik giełdy kryptowalut Coinbase zapewnił, że czterech czołowych menedżerów spółki utrzymuje duże udziały w giełdzie, demonstrując swoje zaangażowanie w długoterminowe możliwości inwestycyjne.

Coinbase na liście Fortune 500

Wall Street Journal ujawnił, że Armstrong i jego fundusz powierniczy sprzedali akcje za łączną kwotę 292 mln USD. Dysponując nieco ponad 59% głosów, współzałożyciel spółki nadal posiada dominujący udział w giełdzie. Z kolei Ehrsam zarobił na sprzedaży akcji w tym okresie około 500 mln USD. Współzałożyciel Coinbase miał także zakupić akcje o wartości 75 mln USD na zlecenie swojej firmy inwestycyjnej Paradigm One LP, gdy na początku tego miesiąca kurs akcji spadł do bardzo niskiego poziomu.

Emilie Choi sprzedała akcje za łączną kwotę 226 mln USD, realizując opcje na kwotę 9,7 mln USD. Z kolei Chatterjee sprzedał akcje po 110 USD, realizując opcje na 6 mln USD.

Od momentu wejścia na giełdę, Coinbase nawiązała strategiczne partnerstwa, wkraczając w marketing sportowy od NBA po ESL. Załamanie na rynku kryptowalut spowodowało jednak, że przychody w I kwartale spadły o połowę w stosunku do poprzedniego kwartału. Równocześnie drastycznie spadł miesięczny wolumen transakcji użytkowników. Pomimo tego, Coinbase została pierwszą firmą kryptowalutową, która na początku tego tygodnia znalazła się na liście Fortune 500.

menager coinbase aresztowanyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.