MAS wprowadza nowe regulacje dla branży krypto | Wiadomości | CrypS.

MAS wprowadza nowe regulacje dla branży krypto

Mariusz Przepiórka
mas wprowadza przyjazne regulacje dla kryptowalut w singapurze

Regulująca rynek finansowy Singapuru Monetary Authority of Singapore (MAS) ogłosiła, że od wtorku obowiązuje Payment Services Act (PSA). W efekcie zmianie ulegają przepisy dotyczące płatności cyfrowych.

Zdaniem MAS zmiany te pozwolą na zwiększenie ochrony konsumentów. Przepisy uchwalono w styczniu ubiegłego roku, jednak dopiero teraz udało się je wprowadzić w życie. Nowe regulacje obejmują szeroką gamę cyfrowych płatności, w tym także nowe typy takie jak cyfrowe usługi płatności tokenami. Ustawa dotyczy zatem również branży kryptowalutowej.

Loo Siew Yee z MAS skomentował, że ustawa zapewnia całej branży płatności takie ramy prawne, które są elastyczne i przyszłościowe. Jego zdaniem struktura uregulowań pozwala na stosowanie przepisów z uwzględnieniem zmieniających się modeli biznesowych. Podmioty działające na terenie Singapuru mają miesiąc na zarejestrowanie się w MAS i sześć kolejnych miesięcy na uzyskanie licencji instytucji płatniczej.

mas wprowadza przyjazne regulacje dla kryptowalut w singapurzereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.