Mark Cuban wspiera Polygon (MATIC) | Wiadomości | CrypS.

Mark Cuban wspiera Polygon (MATIC)

Konrad Juszczyk
Mark Cuban Polygot Matic

Projekt oparty na Ethereum pojawił się niedawno na stronie internetowej Mark Cuban Companies, potwierdzając jego inwestycję w projekt. Warto podkreślić, że MATIC po tej informacji wzrósł o około 30%.

Mark Cuban okazuje wsparcie projektowi Polygon

Miliarder, Mark Cuban, który wcześnie wspierał DOGE przez akceptację kryptowaluty za bilety swojej drużyny sportowej Dallas Mavericks, teraz położył swoje ręce na Polygon (MATIC). Zgodnie z jedną ze stron internetowych Cubana, Polygon właśnie pozyskał kolejnego dużego inwestora.

Mark Cuban inwestuje w MATIC
Źródło: https://markcubancompanies.com/companies/polygon/

Mark Cuban kiedyś był postacią sceptycznie nastawioną do rynku kryptowalut, jednak w ciągu ostatniego roku stał się zdecydowanym zwolennikiem rodzącej się klasy aktywów. W momencie, gdy Elon Musk postanowił przestać akceptować Bitcoin (BTC) z powodu obaw o środowisko, Cuban powiedział, że jego drużyna koszykarska Dallas Mavericks nadal będzie akceptować cyfrową walutę jako metodę płatności.

Czemu akurat MATIC?

Miliarder podkreśla, że kryptowaluty zaczynają odzwierciedlać rzeczywisty popyt na ich użyteczność, mówiąc, że ta branża ma obiecującą przyszłość. Jego poparcie dla Polygon nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę gwałtowny rozwój sieci w tym roku. Projekt oferuje rozwiązanie do skalowania z wieloma łańcuchami zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności transakcji opartych na Ethereum.

Zapytany o to, co wyróżnia Polygon na tle innych rozwiązań skalowania warstwy drugiej, Cuban powiedział: To jest szybkie; działa dobrze, a co najważniejsze, baza użytkowników rośnie wykładniczo.

Jak niedawno poinformował Cointelegraph, baza użytkowników Polygon wzrosła o 75 000 w ciągu zaledwie jednego tygodnia, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania warstwy drugiej. Napływ użytkowników wygenerował prawie 1 miliard dolarów wolumenów. MATIC zajmuje obecnie 11. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, która obecnie wynosi 13,5 miliarda USD

Mark Cuban Polygot Matic
reklama
reklama