Marathon Digital nie sprzedał żadnego BTC podczas krachu | Wiadomości | CrypS.

Marathon Digital nie sprzedał żadnego BTC podczas krachu

Redakcja
marathon digital holdings

Marathon Digital Holdings – wiodąca firma zajmująca się wydobywaniem bitcoinów – wydobyła 707 BTC w II kwartale 2022 roku. Oznacza to 8% wzrost rok do roku. Co ważniejsze jednak, spółka nie sprzedała żadnej monety i obecnie posiada 10 055 BTC.


Marathon HODLuje pomimo bessy

Ostatnią firmą wydobywającą kryptowaluty, która ogłosiła swoje wyniki kwartalne, jest notowany na giełdzie Marathon Digital Holdings. W ciągu II kwartału 2022 r. spółka wyprodukowała 707 BTC – jest to wyraźny wzrost w porównaniu z 654 BTC wydobytymi w II kwartale 2021 r.

Według szacunków, poziom produkcji mógłby być jeszcze wyższy, gdyby w tym okresie nie wystąpiły pewne negatywne czynniki. Firma musiała na przykład uporać się z problemami z konserwacją elektrowni zlokalizowanych w Teksasie oraz silną burzą, która dotknęła obiekty w Montanie.

Jak informowaliśmy wcześniej, warunki pogodowe w północnym stanie sparaliżowały działania wszystkich 30 tysięcy koparek, które Marathon rozmieścił w tym rejonie. Co więcej, te stanowią 75% całej aktywnej floty firmy.

Oczekuje się, że szkody zostaną częściowo wyrównane w lipcu. W swoim najnowszym raporcie finansowym, Marathon stwierdził:

Pomimo obecnych wyzwań operacyjnych, pracujemy nad kapitalizacją możliwości hostingu i jesteśmy aktywnie zaangażowani w różnych dostawców hostingu. Ostatecznie, cieszymy się z przepracowania tego krótkoterminowego ograniczenia i dążenia do ugruntowania pozycji Marathon jako lidera w naszej przestrzeni.

Dodając wydobyte w ostatnim kwartale 707 BTC, podmiot posiada obecnie 10 055 monet. Przy obecnych cenach taka ilość równa się około 213 mln USD. 1966 BTC zostało wykopane w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku.

W przeciwieństwie do niektórych innych rywali, Marathon nie sprzedał w II kwartale tego roku żadnej kryptowaluty. Ostatni raz zrealizował transakcję sprzedaży w październiku 2020 roku. Warto zauważyć, że akcje spółki pozytywnie zareagowały na tę wiadomość. Przed ogłoszeniem pojedyncza akcja była warta około 6 dolarów, podczas gdy obecnie jej kurs oscyluje w okolicach 7 USD

Jak radzą sobie konkurenci?

Argo Blockchain i Riot Blockchain również ujawniły niedawno swoje czerwcowe wyniki. Pierwszy z nich wydobył w zeszłym miesiącu 179 BTC, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do 124 BTC wyprodukowanych w maju. Firma musiała jednak sprzedać 637 BTC ze swojego skarbca po średniej cenie około 24 500 USD, aby zmniejszyć zobowiązania wynikające z umowy kredytowej z Galaxy Digital.

Riot Blockchain wyprodukował 421 BTC i rozstał się z 300 BTC w czerwcu. Obecnie posiada 6654 BTC, warte w momencie pisania tego tekstu 142 miliony dolarów. Ze względu jednak na wyższe ceny energii w Nowym Jorku, organizacja zaczęła przenosić swoją infrastrukturę do Teksasu (gdzie koszty energii elektrycznej są dwa razy tańsze).

marathon digital holdingsreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.