Macierzysta spółka giełdy BitMEX przejdzie restrukturyzację | Wiadomości | CrypS.

Macierzysta spółka giełdy BitMEX przejdzie restrukturyzację

Mariusz Przepiórka
Bitmex - logo

HDR Global Trading, macierzysta spółka popularnej giełdy kryptowalutowej BitMEX, ogłosiła, że przejdzie restrukturyzację i utworzy nowy holding, który obejmie wszystkie dotychczasowe sektory działalności firmy.

Określany mianem 100x Group podmiot będzie koncentrował się na szerokiej wizji przebudowy współczesnego systemu cyfrowych finansów. Spółka podała w swym komunikacie prasowym, że „100x stanie się holdingiem obejmującym HDR i wszelkie inne aktywa grupy, w tym również platformę BitMEX”.

Czy BitMEX wejdzie na inne rynki?

BitMEX dał się poznać ze swej pionierskiej działalności na rynku bitcoinowych instrumentów pochodnych. Jako pierwsza giełda wprowadziła bitcoinowy instrument „perpetual swap”, który działa podobnie do kontraktów futures. Niektórzy uczestnicy rynku interpretują informację o restrukturyzacji jako potencjalny sygnał wskazujący na to, że firma prowadzona przez Arthura Hayesa rozwinie nowe produkty także poza rynkiem kryptowalutowym. W tym kontekście wymienia się m.in. rynek Forex.

Giełda nie dementuje

Odpowiadający w firmie za relacje z mediami Greg Dwyer powiedział, że jeszcze zbyt wcześnie, aby wypowiadać się na temat konkretnych ambicji 100x. Dodał jednak, że w pewnym momencie przyszłości może ona wyjść poza rynek kryptowalutowy. Hayes z kolei we wpisie na firmowym blogu wskazał, że restrukturyzacja pozwoli grupie na poszukiwanie nowych możliwości inwestycyjnych. Jednocześnie zapowiedział, że jednym z celów będzie utrzymanie wiodącej pozycji giełdy BitMEX. Zgodnie z wpisem Hayesa, platforma, marka i struktura prawna giełdy w ramach 100x Group nie ulegną zmianie.

Bitmex - logoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.