Macierzysta spółka giełdy BitMEX przejdzie restrukturyzację | Wiadomości | CrypS.

Macierzysta spółka giełdy BitMEX przejdzie restrukturyzację

Mariusz Przepiórka
Bitmex - logo

HDR Global Trading, macierzysta spółka popularnej giełdy kryptowalutowej BitMEX, ogłosiła, że przejdzie restrukturyzację i utworzy nowy holding, który obejmie wszystkie dotychczasowe sektory działalności firmy.

Określany mianem 100x Group podmiot będzie koncentrował się na szerokiej wizji przebudowy współczesnego systemu cyfrowych finansów. Spółka podała w swym komunikacie prasowym, że „100x stanie się holdingiem obejmującym HDR i wszelkie inne aktywa grupy, w tym również platformę BitMEX”.

Czy BitMEX wejdzie na inne rynki?

BitMEX dał się poznać ze swej pionierskiej działalności na rynku bitcoinowych instrumentów pochodnych. Jako pierwsza giełda wprowadziła bitcoinowy instrument „perpetual swap”, który działa podobnie do kontraktów futures. Niektórzy uczestnicy rynku interpretują informację o restrukturyzacji jako potencjalny sygnał wskazujący na to, że firma prowadzona przez Arthura Hayesa rozwinie nowe produkty także poza rynkiem kryptowalutowym. W tym kontekście wymienia się m.in. rynek Forex.

Giełda nie dementuje

Odpowiadający w firmie za relacje z mediami Greg Dwyer powiedział, że jeszcze zbyt wcześnie, aby wypowiadać się na temat konkretnych ambicji 100x. Dodał jednak, że w pewnym momencie przyszłości może ona wyjść poza rynek kryptowalutowy. Hayes z kolei we wpisie na firmowym blogu wskazał, że restrukturyzacja pozwoli grupie na poszukiwanie nowych możliwości inwestycyjnych. Jednocześnie zapowiedział, że jednym z celów będzie utrzymanie wiodącej pozycji giełdy BitMEX. Zgodnie z wpisem Hayesa, platforma, marka i struktura prawna giełdy w ramach 100x Group nie ulegną zmianie.

Bitmex - logo
reklama
reklama