Luka w Trust Wallet powoduje 170 000 USD strat | Wiadomości | CrypS.

Luka w Trust Wallet powoduje 170 000 USD strat

Dawid Kucharczyk
trust wallet

Portfel Trust Wallet poinformował o luce, która wystąpiła w listopadzie 2022 roku. Chodzi o błąd w bibliotece open-source Wallet Core – WebAssembly (WASM). Ofiarami podatności padły portfele, które zostały utworzone między 14 a 23 listopada.


Rozszerzenie Trust Wallet Browser Extension wykorzystuje WASM w Wallet Core. W związku z tym adresy, które zostały wygenerowane przez to rozszerzenie, zawierają lukę. Zespół Trust Wallet napisał:

Szybko naprawiliśmy problem, a wszystkie adresy utworzone po tych datach są bezpieczne.

170 000 USD straty

Ale nawet pomimo szybkiej reakcji zespołu, luka spowodowała straty o łącznej wartości około 170 tysięcy dolarów. Póki co, najnowsze wersje aplikacji mobilnej Trust Wallet i rozszerzenia przeglądarki są nadal bezpieczne w użyciu. Klienci, których nie dotyczy problem to ci, którzy:

  • Korzystają wyłącznie z aplikacji mobilnej Trust Wallet
  • Importowali tylko adresy portfeli do rozszerzenia przeglądarki
  • Używali tylko rozszerzenia przeglądarki do utworzenia nowego portfela przed 14 listopada 2023 r. lub po 23 listopada 2022 r.

W oświadczeniu firmy czytamy:

Jeśli Twoje adresy portfeli są podatne na atak, zobaczysz powiadomienie w rozszerzeniu przeglądarki. Jeśli pojawi się taki komunikat, powinieneś natychmiast utworzyć nowy adres portfela i przenieść swoje aktywa, a także przestać używać podatnych adresów. Pracujemy ciężko, aby zweryfikować własność tych adresów i zwrócimy każdemu poszkodowanemu pieniądze. Mamy dokładną listę wszystkich dotkniętych portfeli.

trust walletreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.