Luizjana rozważa przepisy, które zalegalizują branżę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Luizjana rozważa przepisy, które zalegalizują branżę kryptowalut

Michał Misiura
luizjana planuje stworzyć przepisy, dzięki którym firmy z branży kryptowalut będą mogły otrzymywać łatwo licencję Regulacje prawne

Projekt ustawy poparty jednogłośnie przez Izbę Reprezentantów Luizjany trafi teraz do Senatu Stanowego, a następnie do Komisji Handlu, Ochrony Konsumentów i Spraw Międzynarodowych. Jeżeli jego dalsza droga będzie pomyślna, Luizjana umożliwi firmom z branży kryptowalut legalne wejście na rynek. 

Za projektem ustawy, którą zaczęto procedować na początku roku, stoi republikanin z Izby Reprezentantów Stanu – Mark Weight. Nowe przepisy mają mieć na celu ułatwienie zalegalizowania działalności firmom z branży kryptowalut. Dzięki ustawie, mogłyby one ubiegać się o oficjalną licencję na świadczenie usług. Luizjana ma zatem szansę otworzyć istotny precedens w raczej sceptycznych kryptowalutom Stanach Zjednoczonych.

Ustawa „O zapewnieniu licencjonowania i regulacji biznesowi z branży wirtualnych walut”, może także przyczynić się do wzrostu dochodów stanu. Lokalne firmy i start-upy, które do tej pory szukały jurysdykcji poza Stanami Zjednoczonymi, mogłyby wrócić na teren kraju. Luizjańskie przypisy miałyby być przy tym znacznie bardziej liberalne od drobiazgowego nadzoru, za którym opowiada się Nowy Jork. Tamtejszy Departament Usług Finansowych (NYDFS) przyznał od 2015 roku jedynie 18 licencji na prowadzenie działalności w branży kryptowalut. Otwarcie Luizjany na cyfrowe aktywa, mogłoby przyczynić się do przyspieszonego rozwoju tego sektora na terenie kraju.

luizjana planuje stworzyć przepisy, dzięki którym firmy z branży kryptowalut będą mogły otrzymywać łatwo licencję
reklama
reklama