Luizjana rozważa przepisy, które zalegalizują branżę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Luizjana rozważa przepisy, które zalegalizują branżę kryptowalut

Michał Misiura
luizjana planuje stworzyć przepisy, dzięki którym firmy z branży kryptowalut będą mogły otrzymywać łatwo licencję Regulacje

Projekt ustawy poparty jednogłośnie przez Izbę Reprezentantów Luizjany trafi teraz do Senatu Stanowego, a następnie do Komisji Handlu, Ochrony Konsumentów i Spraw Międzynarodowych. Jeżeli jego dalsza droga będzie pomyślna, Luizjana umożliwi firmom z branży kryptowalut legalne wejście na rynek. 

Za projektem ustawy, którą zaczęto procedować na początku roku, stoi republikanin z Izby Reprezentantów Stanu – Mark Weight. Nowe przepisy mają mieć na celu ułatwienie zalegalizowania działalności firmom z branży kryptowalut. Dzięki ustawie, mogłyby one ubiegać się o oficjalną licencję na świadczenie usług. Luizjana ma zatem szansę otworzyć istotny precedens w raczej sceptycznych kryptowalutom Stanach Zjednoczonych.

Ustawa „O zapewnieniu licencjonowania i regulacji biznesowi z branży wirtualnych walut”, może także przyczynić się do wzrostu dochodów stanu. Lokalne firmy i start-upy, które do tej pory szukały jurysdykcji poza Stanami Zjednoczonymi, mogłyby wrócić na teren kraju. Luizjańskie przypisy miałyby być przy tym znacznie bardziej liberalne od drobiazgowego nadzoru, za którym opowiada się Nowy Jork. Tamtejszy Departament Usług Finansowych (NYDFS) przyznał od 2015 roku jedynie 18 licencji na prowadzenie działalności w branży kryptowalut. Otwarcie Luizjany na cyfrowe aktywa, mogłoby przyczynić się do przyspieszonego rozwoju tego sektora na terenie kraju.

luizjana planuje stworzyć przepisy, dzięki którym firmy z branży kryptowalut będą mogły otrzymywać łatwo licencję
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.