Litecoin dołącza do oferty LocalCryptos | Wiadomości | CrypS.

Litecoin dołącza do oferty LocalCryptos

Mariusz Przepiórka
giełda localcryptos dodała do oferty litecoina

Kryptowalutowa giełda peer-to-peer LocalCryptos poinformowała, że dodała do swej oferty Litecoina (LTC). To efekt głosowania wśród użytkowników, jakie giełda przeprowadziła w lutym tego roku. Wszyscy korzystający z LocalCryptos mogli wówczas wypowiedzieć się, jaką nową walutę chcieliby widzieć w ofercie giełdy.

Użytkownicy mieli do wyboru takie waluty jak Dash, EOS i Litecoin. Najwięcej głosów zebrał Litecoin i to właśnie ta waluta jest już dostępna w ofercie LocalCryptos. Chcąc uczcić to wydarzenie, giełda przygotowała specjalną ofertę dla swoich użytkowników. Do 18 lipca mogą oni kupować i sprzedawać LTC bez prowizji.

Od LocalEthereum do LocalCryptos

Dotychczas giełda umożliwiała obrót bitcoinem i eterem. Wcześniej funkcjonowała jako LocalEthereum, ale pod koniec ubiegłego roku dodała do swej oferty bitcoina i zmieniła nazwę na LocalCryptos. Teraz giełda stawia na dalsze rozszerzanie dostępnej oferty. Podobieństwa między BTC i LTC sprawiają, że dostosowanie platformy transakcyjnej nie jest procesem skomplikowanym.

Litecoin

Litecoin powstał w roku 2011, a na czele projektu stanął wówczas pracujący wcześniej dla Google Charlie Lee. Waluta ma służyć jako szybka i niemal bezkosztowa metoda płatności dostępna na całym świecie. Określana jest mianem cyfrowego srebra. Użytkownicy LocalCryptos wkrótce będą mogli wymieniać kolejną walutę. Na swym blogu giełda zapowiedziała, że odpowiednie ogłoszenie ukaże się 29 czerwca. Na razie jednak nazwa kolejnej waluty pozostaje tajemnicą.

giełda localcryptos dodała do oferty litecoina
reklama
reklama