Liquid udostępni wieczyste kontrakty bitcoina z dźwignią 1:100 | Wiadomości | CrypS.

Liquid udostępni wieczyste kontrakty bitcoina z dźwignią 1:100

Michał Misiura
japońska giełda kryptowalut liquid zapowiada wprowadzenie kontraktów wieczystych bitcoina

Japońska giełda kryptowalut Liquid ogłosiła zamiar wprowadzenia wieczystych kontraktów dla bitcoina. Maksymalna dźwignia dostępna dla traderów wyniesie 1:100. 

Kontrakty wieczyste są podobne do kontraktów futures, ale różnią się od nich tym, że nie mają daty wygaśnięcia. Ponadto umowy tego typu nie mają opłat odsetkowych. Handel kontraktami opiera się na rzeczywistym kursie bitcoina.

W nowej ofercie giełdy brak jedynie harmonogramu wprowadzania nowych opcji. Wiadomo, że kontrakty wieczyste oparte na bitcoinie przechodzą przez zamkniętą fazę testów beta. Mimo niejasności co do terminu udostępnienia usługi, Liquid wprowadził pierwszy miesiąc bez żadnych opłat, aby przyciągnąć nowych użytkowników.

Liquid jest japońską giełdą należącą do giganta fintech Quoine. Należy do nielicznych giełd kryptowalut wycenianych na więcej niż 1 mld dolarów i tym samym znajduje się w gronie tzw. krypto jednorożców. Podlega japońskim regulacjom i przechodzi regularne zewnętrzne audyty.

japońska giełda kryptowalut liquid zapowiada wprowadzenie kontraktów wieczystych bitcoina
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.