Giełda Liquid Global należąca do FTX wstrzymuje wypłaty

Liquid Global wstrzymuje wypłaty

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Liquid wstrzymuje wypłaty

Liquid Global, giełda kryptowalut należąca do FTX wstrzymuje wypłaty. ​​Klienci nie będą mogli wypłacić ani waluty fiducjarnej, ani kryptowalut.


Giełda kryptowalut Liquid Global, która została kupiona na początku tego roku przez FTX poinformowała, że wstrzymuje wszystkie wypłaty. W poniedziałkowym tweecie giełda napisała, że ​​klienci nie będą mogli wypłacić ani waluty fiducjarnej (fiat), ani kryptowaluty. Zapewniła, że powiadomi o dalszych aktualizacjach jak tylko będą dostępne.

Giełda jednocześnie doradza klientom, aby nie dokonywali żadnych wpłat na platformę:

Do odwołania sugerujemy nie deponować ani FIAT, ani Crypto.

Liquid jest obsługiwany przez Quoine, który jest kolejnym podmiotem wymienionym we wniosku o ogłoszenie upadłości FTX z zeszłego tygodnia. Quoine’s Liquid Exchange to jedna z pierwszych giełd kryptograficznych, która uzyskała pełną licencję od Japan Financial Services Agency, a także złożyła wniosek o licencję do władz monetarnych Singapuru. Jednakże regulator uznał, że w tej kwestii weźmie pod uwagę rozwój FTX.

Ponad 1 milion wierzycieli FTX

Upadek giełdy FTX to główny temat rozmów w branży kryptograficznej od blisko tygodnia. Niedawne dokumenty sądowe wykazały, że ponad milion wierzycieli może mieć roszczenia wobec upadłej giełdy FTX. W piśmie złożonym w sądzie upadłościowym, prawnicy FTX opowiadali się za modyfikacją zwykłych zasad, aby odzwierciedlić dużą liczbę podmiotów, którym należą się pieniądze w sprawie.

Top 50 wierzycieli FTX

Regulacje prawne dotyczące upadłości zwykle stanowią, że dłużnik powinien złożyć listę 20 osób, które posiadają wobec niego największe niezabezpieczone roszczenia. Jednak prawnicy FTX zaproponowali zamiast tego złożenie listy „Top 50” wierzycieli. Operatorzy giełdy zwrócili się także do sądu o umożliwienie poinformowania wierzycieli za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Liquid w ratingu bezpieczeństwa CrypS.

Po dwóch hakach na przestrzeni ostatnich dwóch lat oraz przejęciu przez FTX, Liquid przestał akceptować klientów z naszego regionu, ale pozostawał w ratingu bezpieczeństwa giełd na naszym portalu. W związku z bankructwem ocena platformy spada do poziomu D. Prawdopodobnie jesteśmy świadkami upadku kolejnej giełdy kryptowalut.

Liquid wstrzymuje wypłatyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.