Lipiec najlepszym miesiącem bitcoina w 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Lipiec najlepszym miesiącem bitcoina w 2022 roku

Mariusz Przepiórka
bitcoin sposobem na inflację

Po fatalnym drugim kwartale 2022 roku, w którym BTC zanotował trzy kolejne miesiące z ogromnymi spadkami, największa kryptowaluta osiągnęła w lipcu wzrost wartości i zamknęła go powyżej poziomu 23 000 USD. To najlepszy miesiąc bitcoina w tym roku.


Rok 2022 nie należy do najłatwiejszych, a galopująca inflacja i inwazja Rosji na Ukrainę tylko wzmocniły problemy, z jakimi borykają się gospodarki na całym świecie, liżące jeszcze rany po pandemii koronawirusa.

Kryptowaluty są bardziej ryzykownymi aktywami, dlatego uderzenie, jakie spadło na rynek kryptowalutowy było jeszcze cięższe. Drugi kwartał zakończył się dla BTC najgorszym wynikiem od ponad dekady – kryptowaluta zanotowała spadek wartości o ponad 55%. Sam czerwiec był najbardziej dramatycznym miesiącem od ponad dziesięciu lat. W tym czasie BTC spadł z poziomu 30 000 USD do wieloletniego minimum 17 500 USD i choć odzyskał nieco wartości pod koniec miesiąca, to nadal zamknął okres z 37% spadkiem.

Najlepszy miesiąc BTC od października

Inwestorzy i branża kryptowalutowa liczyli na odbicie w lipcu i ich oczekiwania spełniły się. Cały miesiąc był jednak dość zmienny i obfitujący w wydarzenia gospodarcze. W Stanach Zjednoczonych odnotowano rekordową inflację, a Rezerwa Federalna ponownie podniosła stopy procentowe.

W przeciwieństwie do poprzednich miesięcy, tym razem bitcoin zareagował pozytywnie. Od początku zaczął zyskiwać na wartości i osiągnął 6-tygodniowe maksimum powyżej 24 500 USD. Pomimo niewielkiego spadku zakończył miesiąc na poziomie 23 300 USD – 16,8% wyżej niż cena zamknięcia z czerwca. W ten sposób lipiec był najlepszym miesiącem dla BTC od października ubiegłego roku.

Co dalej z BTC?

Historyczne dane Coinglass dowodzą, że sierpień jest zazwyczaj miesiącem spadków. Były jednak wyjątki – w sierpniu 2013 roku BTC gwałtownie wzrósł o 30%, podczas gdy w 2017 roku wzrósł o 65%. Według danych wrzesień jest jeszcze gorszy i tylko dwa razy w ciągu ostatnich dziewięciu lat wartość BTC w tym miesiącu rosła. Na pocieszenie można jednak wskazać, że w październiku i listopadzie zwykle notowano wzrosty wartości BTC.

bitcoin sposobem na inflacjęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.