Liberia wykorzysta blockchain do zarządzania gruntami | Wiadomości | CrypS.

Liberia wykorzysta blockchain do zarządzania gruntami

Zerelik Maciej
liberia blockchain

Firma oparta na technologii blockchain Medici Land Governance (MLG) uruchomiła pilotażowy projekt zarządzania gruntami w Liberii. Celem projektu jest prawidłowe zarządzanie wydawaniem gruntów w tym zachodnioafrykańskim kraju.

Medici Land Governance (MLG) ogłosiła projekt 18 lutego w komunikacie prasowym. Rozpoczęcie projektu jest częścią partnerstwa uzgodnionego między MLG a ministerstwem finansów i rozwoju Liberii.

Liberia boryka się z poważnymi problemami związanymi z zarządzaniem gruntami na terenie kraju. Wynika to z braku jasności co do własności ziemi i spowodowało, że inwestorzy niechętnie inwestowali w nieruchomości w tym zachodnioafrykańskim kraju.

Partnerstwo rządu z MLG ma na celu zapewnienie właściwej dokumentacji praw własności 1000 działek mieszkalnych w stolicy kraju, Monrovii. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zasobów MLG, które obejmują wysokiej rozdzielczości zdjęcia lotnicze regionu oraz zbieranie danych.

W styczniu MLG wysłała drony w celu wykonania zdjęć obszaru przeznaczonego do rejestracji, a także wydelegowała zespół, który zbiera niezbędne informacje od właścicieli gruntów. Zebrane dane zostaną następnie przypisane do opartego na blockchainie systemu administracji gruntami opracowanego przez MLG.

Rząd Liberii jest zainteresowany wykorzystaniem technologii blockchain do rozwiązania problemów w swoim systemie zarządzania gruntami. Dane przypisane do blockchaina nie mogą być modyfikowane lub zmieniane, co czyni je idealnym rozwiązaniem. Rząd będzie mógł również śledzić grunty i inne nieruchomości zapisane w blockchainie, aby kontrolować wzrost cen. Łatwiejsze stanie się też przenoszenie własności.

liberia blockchain
reklama
reklama