Liberia wykorzysta blockchain do zarządzania gruntami | Wiadomości | CrypS.

Liberia wykorzysta blockchain do zarządzania gruntami

Redakcja
liberia blockchain

Firma oparta na technologii blockchain Medici Land Governance (MLG) uruchomiła pilotażowy projekt zarządzania gruntami w Liberii. Celem projektu jest prawidłowe zarządzanie wydawaniem gruntów w tym zachodnioafrykańskim kraju.

Medici Land Governance (MLG) ogłosiła projekt 18 lutego w komunikacie prasowym. Rozpoczęcie projektu jest częścią partnerstwa uzgodnionego między MLG a ministerstwem finansów i rozwoju Liberii.

Liberia boryka się z poważnymi problemami związanymi z zarządzaniem gruntami na terenie kraju. Wynika to z braku jasności co do własności ziemi i spowodowało, że inwestorzy niechętnie inwestowali w nieruchomości w tym zachodnioafrykańskim kraju.

Partnerstwo rządu z MLG ma na celu zapewnienie właściwej dokumentacji praw własności 1000 działek mieszkalnych w stolicy kraju, Monrovii. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zasobów MLG, które obejmują wysokiej rozdzielczości zdjęcia lotnicze regionu oraz zbieranie danych.

W styczniu MLG wysłała drony w celu wykonania zdjęć obszaru przeznaczonego do rejestracji, a także wydelegowała zespół, który zbiera niezbędne informacje od właścicieli gruntów. Zebrane dane zostaną następnie przypisane do opartego na blockchainie systemu administracji gruntami opracowanego przez MLG.

Rząd Liberii jest zainteresowany wykorzystaniem technologii blockchain do rozwiązania problemów w swoim systemie zarządzania gruntami. Dane przypisane do blockchaina nie mogą być modyfikowane lub zmieniane, co czyni je idealnym rozwiązaniem. Rząd będzie mógł również śledzić grunty i inne nieruchomości zapisane w blockchainie, aby kontrolować wzrost cen. Łatwiejsze stanie się też przenoszenie własności.

liberia blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.