Ledger zapowiada specjalną platformę powierniczą dla instytucji | Wiadomości | CrypS.

Ledger zapowiada specjalną platformę powierniczą dla instytucji

Redaktor: Albert Czajkowski
ledger Portfele kryptowalut

Ledger, firma zajmująca się przechowywaniem kryptowalut i producent portfeli sprzętowych, startuje z Ledger Enterprise Tradelink. Ma być to bezpieczny i zgodny z regulacjami system transakcyjny dla inwestorów instytucjonalnych.


Instytucje chcą gdzieś przechowywać kryptowaluty. Ledger chce im pomóc

W ostatnim czasie widzimy bardzo interesujące ruchy na rynku kryptowalut. O licencję na przechowywanie cyfrowych aktywów stara się m.in. niemiecki bank Deutsche Bank. W podobnym kierunku idą Crédit Agricole i Santander. Widząc ten trend firma Ledger także chce umożliwić dużym inwestorom bezpieczne przechowywanie kryptowalut.

Dziś z dumą ogłaszamy, że Ledger wkracza na rynek technologii handlu instytucjonalnego z pierwszą otwartą siecią umożliwiającą handel powierniczy za pośrednictwem giełdy i partnerów powierniczych. To rozwiązanie zapewni niezrównaną kontrolę, bezpieczeństwo, elastyczność i przejrzyste zarządzanie obrotem zasobami cyfrowymi przedsiębiorstwa. Bazując na swoich podstawach technologicznych i infrastrukturze bezpieczeństwa, Ledger opracowuje bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla regulacji środowisko dla handlu instytucjonalnego

– podała firma w swoim komunikacie.

W ogłoszeniu czytamy dalej, że Ledger Enterprise Tradelink umożliwi: handel pozagiełdowy, większe bezpieczeństwo i przejrzystość, zero opłat transakcyjnych i szybszy oraz wydajniejszy handel.

W ramach nowego projektu firma nawiązała współpracę z m.in. Laser Digital i Hodl Group, Wyden, Komainu, TetraTrust, Etana, Crypto Garage, Damex, Kryptodian oraz giełdami Crypto.com, Bitstamp czy Huobi. Łącznie rozpoczęto współpracę z 20 giełdami i opiekunami aktywów.

Innowacyjna technologia operacji transakcyjnych Ledgera nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także jest zgodna z rynkiem handlu instytucjonalnego

– powiedział Eric Anziani, prezes i dyrektor operacyjny Crypto.com.

Odblokowując lepsze opcje handlowe dla przedsiębiorstw, dajemy podmiotom zarządzającym aktywami, powiernikom i giełdom pewność poruszania się po zmieniającym się krajobrazie, jednocześnie czyniąc cały ekosystem bezpieczniejszym i bardziej przejrzystym miejscem

— dodaje Sebastien Badault z Ledger.

Nowy trend na rynku?

Warto jeszcze raz podkreślić, że działania Ledgera wpisują się w szerszy kontekst. Klientów instytucjonalnych na rynku kryptowalut chce pozyskiwać Deutsche Bank, a także Crédit Agricole i Santander. Banki te muszą więc dostrzegać potencjał branży i tego, że na rynek mogą wkrótce wkroczyć gracze z naprawdę głębokimi kieszeniami.

Z ofertą Ledgera zapoznacie się tutaj.

ledgerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.