Ledger dodaje Polkadot, Kusama, Solana, Elastos, IOV do Nano X i S | Wiadomości | CrypS.

Ledger dodaje Polkadot, Kusama, Solana, Elastos, IOV do Nano X i S

Mariusz Przepiórka
ledger nano

Spółka Ledger poinformowała na swojej stronie internetowej, że kryptowaluty Polkadot (DOT), Kusama (KSM), Solana (SOL), Elastos (ELA) są kompatybilne z portfelami Ledger Nano X i Ledger Nano S. Ponadto Ledger dodał możliwość korzystania z usługi IOV.

Poszerzenie oferty sprawia, że portfele Ledger obsługują już ponad 1500 kryptoaktywów. Ostatnie dodatki są wynikiem programu integracji tokenów, w ramach którego społeczności i deweloperzy kryptowalut mogą stworzyć i udostępniać własne aplikacje. Eksperci spółki Ledger weryfikują te aplikacje pod względem bezpieczeństwa i integrują z portfelami.

Nowe aplikacje związane ze wspomnianymi kryptowalutami można instalować przez Ledger Live Manager. Tokeny nie są jeszcze obsługiwane przez Ledger Live. Nowymi aktywami można jednak zarządzać poprzez kompatybilne zewnętrzne aplikacje portfelowe. Oprócz dodania pięciu nowych aplikacji do portfeli Ledger Nano S i Ledger Nano X, firma przygotowała również aktualizację dla użytkowników Zilliqa (ZIL). Dotychczas aplikacja ZIL była dostępna tylko dla Ledger Nano S. Teraz mogą z niej korzystać również posiadacze portfela Nano X.

Nowe aktywa w portfelu Ledger

Polkadot (DOT), założona przez Web3 Foundation, od niedawna jest w czołowej 10 zestawienia CoinMarketCap pod względem kapitalizacji rynkowej. Kusama (KSM) jest blisko związana z Polkadot. Na swej stronie internetowej określa się mianem „pokrewnej sieci”. Solana (SOL) jest kryptowalutą, której blockchain zaprojektowano do obsługi szybkich, bezpiecznych i skalowalnych aplikacji zdecentralizowanych (dApps). Ostatnia z nowych walut w portfelach Ledger, Elastos (ELA), to dość unikalny mechanizm wykorzystujący połączenie bezpieczeństwa bitcoina i Proof-of-Stake. Celem ELA jest stworzenie otwartej platformy obsługującej nie tylko natywną walutę.

Dobrą wiadomością dla społeczności kryptowalutowej jest również promocja dostępna w sklepie Ledger. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego spółka oferuje 20% zniżkę na zakupy z kodem promocyjnym „backtoschool”.

ledger nano
reklama
reklama