Kurs bitcoina kończy rok na poziomie powyżej 42 000 USD. Ile można było zarobić przez ostatnie 12 miesięcy? | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina kończy rok na poziomie powyżej 42 000 USD. Ile można było zarobić przez ostatnie 12 miesięcy?

Jacek Walewski
Bitcoin ATH Bitcoin [BTC]

Za kilkanaście godzin rok 2023 dobiegnie końca. Kurs bitcoina znajduje się na poziomie ok. 42 650 USD. 


  • W tym roku bitcoin dał zarobić inwestorom ponad 150%, zaś ether ok. 100%.
  • Wiele wskazuje na to, że 2024 r. będzie jeszcze lepszy!

Kurs bitcoina powyżej 42 000 USD

Obecnie za jednego bitcoina trzeba zapłacić ok. 42 650 USD. Oznacza to skok ceny od wczoraj o 1,5%. W skali 7 dni kurs spadł o 2,2%. Równy rok temu 1 BTC kosztowało ok. 17 200 USD. To najlepiej pokazuje nam, jak dobrą decyzją było kupienie kryptowaluty 12 miesięcy temu. Przez ten czas cena wzrosła o 156%.

Spójrzmy też na nastroje. Rok temu na rynku panował strach. Oczywiście przed dalszymi spadkami. Dziś jest odwrotnie. Inwestorzy czują chciwość. Indeks strachu i chciwości wynosi 67.

Jak zaś sytuacja wygląda na rynku Ethereum? 1 ETH kosztuje 2284 USD, co przekłada się na niemal taką samą cenę co dobę temu i 7 dni wcześniej. Rok temu za jeden ether płaciliśmy jednak tylko 1125 USD. W ciągu roku daje nam to 91% zysku.

 

Oczywiście ether dał inwestorom mniej zarobić, ale to naturalne w czasie 1 fazy hossy. W tym okresie bitcoin zawsze drożeje mocniej od innych projektów na rynku. Tym razem dodatkowym paliwem do wzrostów było oczekiwanie rynku na powstanie ETF-ów BTC. Gdy hossa jednak się rozpędzi, to wycena etheru, a potem mniejszych altcoinów będą rosły szybciej niż bitcoina.

Przed nami przełomowy rok?

Bez wątpienia przed nami przełomowy rok. Już początkiem stycznia SEC może zatwierdzić ETF-y na bitcoina. W praktyce oznacza to przekręcenie kurka, który otworzy strumień z miliardami nowych dolarów. Podobny los – ale parę miesięcy później – może czekać rynek Ethereum. SEC może zatwierdzić podobny wniosek o ETF w maju 2024 roku.

Do tego, jak oczekuje rynek, władze Fedu mogą na kolejnym swoim posiedzeniu, które odbędzie się za miesiąc, obniżyć stopy procentowe o 25 pkt. proc. Pierwszego cięcia oczekuje 16,5% uczestników rynku (a przynajmniej to wynika z badania Fed Watch Tool). Symbolicznie rozpocznie to cykl obniżek, który napędzi wzrosty na wielu rynkach, nie tylko kryptowalut.

Jak widać, możemy kończyć ten rok w dobrych nastrojach. Oby kolejny był jeszcze lepszy.

Bitcoin ATHreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.