Które kraje są najbardziej zainteresowane The Merge? Raport Coingecko | Wiadomości | CrypS.

Które kraje są najbardziej zainteresowane The Merge? Raport Coingecko

Redakcja

Agregator kryptowalut CoinGecko przeprowadził ankietę, aby dowiedzieć się, jak bardzo społeczność kryptowalutowa w różnych krajach jest zainteresowana aktualizacją sieci Ethereum – The Merge.


Aby zmierzyć zainteresowanie, analitycy użyli danych wyszukiwania Google Trends w kontekście nadchodzącej fuzji Ethereum, a konkretnie: “Ethereum Merge”, “ETH Merge”, “Ethereum”, “ETH”, “ETH Classic”, “Ethereum Classic”, “ETH Merge”, “Ethereum PoW”, “ETH PoW”, “Ethereum PoS” i “ETH PoS”, a także “PoW” i “PoS”. Terminy te zostały następnie połączone, aby dać każdemu krajowi “ogólny wynik wyszukiwania” i dowiedzieć się, gdzie ludzie byli najbardziej zainteresowani wyszukiwaniem informacji o Merge w dniach między 1 lipca a 4 września 2022 r.

coingecko kraje the merge

Rozkład wyników wyłonił osiem krajów najbardziej zainteresowanych przyszłością fuzji Ethereum. Według raportu, z całkowitym wynikiem wyszukiwania wynoszącym 377 punktów, prym wiódł Singapur, którego ludność wykazuje najwyższy poziom wyszukiwania dla fraz “Ethereum Merge”, “ETH Classic” i “Ethereum”. Miasto-państwo zajęło drugie miejsce w wyszukiwaniach dla frazy “ETH Merge” po Szwajcarii.

Szwajcaria i Kanada podzieliły się drugim miejscem z łączną liczbą 286 punktów. W Szwajcarii najczęściej wyszukiwanymi słowami były “ETH” i “ETH Merge”. Tymczasem Kanada zajmuje pierwsze miejsce na świecie dla zapytania “ETH PoW”. Niemcy, Stany Zjednoczone i Turcja mają najwyższe wskaźniki wyszukiwania dla terminu “Ethereum PoW”. Z kolei Holandia i Australia mają trzecie i czwarte najwyższe wskaźniki wyszukiwania dla “ETH Merge”. Dyrektor i współzałożyciel CoinGecko, Bobby Ong wyjaśnił:

Oczekiwania dotyczące połączenia są na najwyższym poziomie, ponieważ implikacje tego wydarzenia będą miały wpływ na cały ekosystem kryptowalut. Pierwsze 8 miejsc na tej liście obejmuje kraje z silnymi społecznościami, co może wyjaśniać wysokie wyniki wyszukiwania w tym badaniu.

Problemy górników?

Zapytania wyszukiwania związane z Proof of Work (ETH PoW) przewyższyły Proof of Share (ETH PoS) o 169%, co świadczy o dużym zaniepokojeniu społeczności górniczej nadchodzącą fuzją. A także być może odzwierciedla chęć znalezienia alternatywnej niszy dla wykorzystania sprzętu. Inny ciekawy wniosek można wyciągnąć z analizy zapytań do wyszukiwarki dla “Ethereum” i “ETH”, które występują o 40% częściej niż zapytania dla “Ethereum Classic” i “ETH Classic”.

Podczas gdy współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin nazwał Ethereum Classic świetną siecią do migracji górników, wydaje się, że duża część społeczności kryptowalutowej jest sprzymierzona z założycielem Cardano Charlesem Hoskinsonem, który określił ETC “bezużytecznym blockchainem, który nie realizuje swojego pełnego potencjału.”

Niedawno współzałożyciel CoinGecko, nawiązując do historii forków Bitcoina, powiedział, że zbyt wielu górników Ethereum jest zainteresowanych stworzeniem nowego blockchaina z proof-of-work i ostrzegł przed niebezpieczeństwem wielu “bezużytecznych ETH PoW”.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.