Kryptowaluty tematem konferencji australijskiej policji | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty tematem konferencji australijskiej policji

Mariusz Przepiórka
bitcoin i kajdanki

Ponad 200 przedstawicieli różnych wydziałów policji spotkało się podczas konferencji w australijskim Brisbane. Celem wydarzenia jest wymiana informacji w zakresie metod stosowanych przez kryminalistów do nielegalnej działalności i ukrywania dochodów za pomocą Bitcoinów i innych technologii.

Poza Australijczykami swoją obecność zadeklarowali m.in: przedstawiciele Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz policjanci z Singapuru i Nowej Zelandii. Według komunikatu AFP funkcjonariusze chcą zastanowić się nad odpowiednim podejściem do ścigania przestępców w dobie globalizacji i digitalizacji działalności kryminalnej. Postęp technologiczny przejawiający się m.in. powstawaniem kryptowalut oraz szyfrowaną komunikacją zmienił sposoby, w jakie przestępcy ukrywają swoje dochody z nielegalnych źródeł. Tymczasem odcięcie ich od środków jest jednym z podstawowych elementów uderzenia w zorganizowaną sieć kryminalną.

Kluczową kwestią omawianą podczas konferencji jest to, w jaki sposób organy ścigania mogą odpowiedzieć na digitalizację działalności przestępczej. Poza Bitcoinem i kryptowalutami uwaga uczestników skupi się także na Dark Web, praniu pieniędzy oraz metodach współpracy w zakresie śledztw i ogólnych kwestiach związanych z czerpaniem korzyści z cyberprzestępczości.

bitcoin i kajdankireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.