Kryptowaluty posiada 4,2% populacji świata - donosi TrippleA | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty posiada 4,2% populacji świata – donosi TrippleA

Anna Sutowicz
Spowolnienie zainteresowania kryptowalutami będzie kontynuowane przez resztę roku

Adopcja kryptowalut rośnie na całym świecie. Firma analityczna TripleA oszacowała globalne wskaźniki posiadania kryptowalut w 2022 roku na średnio 4,2%, przy ponad 320 mln użytkowników kryptowalut.


Firma TripleA niedawno rozpoczęła projekty badań rynkowych wybranych krajów. Według jej raportu, liczba użytkowników zasobów cyfrowych osiągnęła 320 milionów, a to stanowi 4,2% całej populacji.

USA liderem kryptowalut

Pozycję lidera pod względem liczby użytkowników kryptowalut zachowują Stany Zjednoczone. W tym kraju kryptowaluty posiada albo wcześniej posiadało 46 mln osób, co stanowi 13,74% populacji USA. Ponad 85% sprzedawców w Stanach Zjednoczonych uważa, że umożliwienie płatności kryptograficznych ma wysoki priorytet. A sprzedawcy, którzy zaakceptowali płatności kryptograficzne, odnotowali średni zwrot z inwestycji na poziomie 327% i wzrost do 40%nowych klientów.

Raport TripleA Podaje, że w Indiach z kryptowalut korzysta 27 mln osób (2% populacji kraju), w Pakistanie 26 mln osób (11,5 %), a w Rosji, aktywa cyfrowe znajduja się w posiadaniu 14,6 mln (10,1% populacji). W Polsce kryptowalutę posiada ponad 900 tys. osób, czyli 2,50% całej populacji.

Raport Triple-a o kryptowalutach na świecie
Raport Triple-a o kryptowalutach https://triple-a.io/crypto-ownership-data/

Szacunki do 2025 roku

W raporcie stwierdzono także, że w 2021 roku wolumen płatności międzynarodowych w kryptowalutach wyniósł 295 mld USD. Szacuje się, że do 2025 roku liczba ta wzrośnie do 428 mld USD. Rośnie także przyjęcie kryptowalut do codziennych płatności. Niedawne badanie przeprowadzone przez Deloitte wykazało, że 75% sprzedawców detalicznych w USA zamierza wdrożyć obsługę płatności kryptowalutowych w ciągu dwóch lat. W badaniu Deloitte uczestniczyło 2000 top managerów organizacji handlu detalicznego ze Stanów Zjednoczonych.

Wskaźnik własności bitcoinów nadal stoi przed takimi wyzwaniami jak: brak zrozumienia, zmienność i niepewność z perspektywy regulacyjnej. Jednak pomimo wielu wyzwań, liczba osób wchodzących w interakcję z Bitcoinem ulega postępowi. Wyniki badań rynku dotyczące własności mają być reprezentatywne wobec populacji każdego kraju i posłużyć m.in. do dokonania oceny i benchmarkingu. TripleA poinformowała, że zamierza stopniowo rozszerzać zakres krajów poddawanych analizie.

Spowolnienie zainteresowania kryptowalutami będzie kontynuowane przez resztę rokureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.