Kryptowalutowi oszuści ukradli 24 mln dolarów w pierwszym kwartale | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowi oszuści ukradli 24 mln dolarów w pierwszym kwartale

Redakcja
kryptowaluty scam

Niedawno opublikowany raport firmy zajmującej się śledzeniem i analizą kryptowalut – Whale Alert, pokazuje, że kryptowalutowi oszuści ukradli 24 miliony dolarów w pierwszym kwartale tego roku. Oznacza to, że żaden kryzys, ani spowolnienie gospodarcze nie może powstrzymać ich przed nielegalną działalnością.

Z raportu Whale Alert wynika, że scammerzy, nie mają zamiaru zwalniać tempa, nawet w momencie, gdy świat zmaga się ze skutkami szalejącej pandemii.

Oszuści w pełni wykorzystują kryzys

W raporcie stwierdzono, że cyberprzestępcy w ciągu ostatnich czterech lat, zdołali pozyskać co najmniej 38 milionów dolarów w ramach transakcji Bitcoin, a nie uwzględniono w nim nawet milionów dolarów strat w systemach Ponzi. Szacuje się, że ten nielegalnie uzyskany dochód wyniesie do końca tego roku 50 milionów dolarów.

Według Whale Alert, oszuści mają możliwość wyłudzania tak dużych pieniędzy, ponieważ używają wiarygodnych i realistycznych programów reklamowych. Są oni w stanie zdobyć zaufanie ludzi po przez tworzenie scamów, które są “wspierane i potwierdzone” przez słynne postacie, takie jak np. Elon Musk. Adres portfela BTC i atrakcyjna reklama na YouTube wystarcza, aby zdobyć zaufanie inwestorów.

W rzeczywistości, tylko z YouTube i reklamy ich programu lub firmy, składającej się z zaledwie jednej strony, niektóre z najbardziej udanych scamów były w stanie ukraść aż 130.000 dolarów dziennie. Inne kryptowalutowe oszustwo, oparte na podobnej taktyce promocyjnej, zdołało w ciągu ostatnich sześciu miesięcy obrabować swoje ofiary na kwotę 1,5 miliona dolarów.

Oszuści są krok do przodu

Wraz z rozwijającą się technologią oraz nowymi zabezpieczeniami, oszuści wydają się również nie stać w miejscu, a wręcz być o krok do przodu. To co kiedyś były rozsyłaniem tysięcy e-maili lub złośliwego oprogramowania, dzisiaj przekształciło się to w bardzo wyrafinowaną metodologię. W dzisiejszych czasach oszuści potrafią posunąć się nawet do tworzenia przedsiębiorstw, które wyglądają jak prawdziwe, a nawet posiadają całodobową obsługę klienta.

Te ulepszone i bardzo wyrafinowane taktyki sugerują zaangażowanie bardziej profesjonalnych oszustów, którzy mają dogłębną wiedzę na temat ich grupy docelowej i tego jak wykorzystać jej sentymenty rynkowe. Poza tym, podczas gdy pandemia COVID-19 spowolniła gospodarki, inwestorzy chcą wierzyć, że ich inwestycje przyniosą im lepsze wyniki.

kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.