Kryptowalutowa giełda Livecoin zamyka działalność | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowa giełda Livecoin zamyka działalność

Redaktor: Albert Czajkowski
livecoin hack

Przedstawiciele kryptowalutowej giełdy Livecoin, która pod koniec grudnia ubiegłego roku padła ofiarą ataku hakerów, poinformowali o zamknięciu działalności i wypłacie depozytów. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, szkody techniczne i straty finansowe są tak duże, że kontynuacja działalności jest niemożliwa.

Zwrot pieniędzy od LiveCoin

Aby otrzymać zwrot pieniędzy, klienci proszeni są o przesłanie swojej nazwy użytkownika i daty rejestracji na giełdzie na adres verification@livecoin.news. Następnie zostaną przesłane dalsze instrukcje dotyczące sposobu przejścia weryfikacji. Wnioski o zwrot środków będą przyjmowane do 17 marca 2021. Ważne jest, aby przesłać wiadomość (w języku angielskim lub rosyjskim) z adresu e-mail, który służył do rejestracji na giełdzie.

W oficjalnym komunikacie giełda przeprosiła klientów i poprosiła o spokój w kontaktach z pracownikami giełdy. W przypadku gróźb i obelg kierowanych do pracowników obsługi klienta wniosek może zostać odrzucony. Przedstawiciele giełdy ostrzegli również przed fałszywymi grupami w różnych serwisach społecznościowych, które podszywając się pod Livecoin mogą próbować oszukać klientów. Podkreślili ponadto, że giełda publikuje oficjalne informacje tylko na stronie Livecoin.news.

Tajemnicza giełda ofiarą hakerów

Giełda Livecoin rozpoczęła działalność w kwietniu 2015 roku. Z dostępnych informacji wynika, że do 2018 roku giełda była zarejestrowana na spółkę DELTA E-COMMERCE LTD, a 4 lipca 2019 Livecoin została przerejestrowana na spółkę RED Velvet Investments LTD z Belize. Obecnie rejestracja tego podmiotu nie jest aktywna. Właściciele giełdy Livecoin są nieznani. W internecie można znaleźć nazwiska dyrektora wykonawczego firmy – Swietłany Geller i dyrektora generalnego – Iwony Złatowej. Nie ma jednak żadnych szczegółów na ich temat i nie wiadomo czy rzeczywiście istnieją.

Przypomnijmy, że 24 grudnia 2020, cena bitcoin na giełdzie Livecoin skoczyła do kilkuset tysięcy USD, a wycofanie środków z platformy stało się niemożliwe. W tym samym czasie Swietłana Geller usunęła swoje konto w portalu Telegram. Następnie na głównej stronie giełdy pojawiła się informacja o ataku hakerskim.

livecoin hack



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.