Kryptowalutowa giełda Livecoin zamyka działalność | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowa giełda Livecoin zamyka działalność

Mariusz Przepiórka
livecoin hack

Przedstawiciele kryptowalutowej giełdy Livecoin, która pod koniec grudnia ubiegłego roku padła ofiarą ataku hakerów, poinformowali o zamknięciu działalności i wypłacie depozytów. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, szkody techniczne i straty finansowe są tak duże, że kontynuacja działalności jest niemożliwa.

Zwrot pieniędzy od LiveCoin

Aby otrzymać zwrot pieniędzy, klienci proszeni są o przesłanie swojej nazwy użytkownika i daty rejestracji na giełdzie na adres verification@livecoin.news. Następnie zostaną przesłane dalsze instrukcje dotyczące sposobu przejścia weryfikacji. Wnioski o zwrot środków będą przyjmowane do 17 marca 2021. Ważne jest, aby przesłać wiadomość (w języku angielskim lub rosyjskim) z adresu e-mail, który służył do rejestracji na giełdzie.

W oficjalnym komunikacie giełda przeprosiła klientów i poprosiła o spokój w kontaktach z pracownikami giełdy. W przypadku gróźb i obelg kierowanych do pracowników obsługi klienta wniosek może zostać odrzucony. Przedstawiciele giełdy ostrzegli również przed fałszywymi grupami w różnych serwisach społecznościowych, które podszywając się pod Livecoin mogą próbować oszukać klientów. Podkreślili ponadto, że giełda publikuje oficjalne informacje tylko na stronie Livecoin.news.

Tajemnicza giełda ofiarą hakerów

Giełda Livecoin rozpoczęła działalność w kwietniu 2015 roku. Z dostępnych informacji wynika, że do 2018 roku giełda była zarejestrowana na spółkę DELTA E-COMMERCE LTD, a 4 lipca 2019 Livecoin została przerejestrowana na spółkę RED Velvet Investments LTD z Belize. Obecnie rejestracja tego podmiotu nie jest aktywna. Właściciele giełdy Livecoin są nieznani. W internecie można znaleźć nazwiska dyrektora wykonawczego firmy – Swietłany Geller i dyrektora generalnego – Iwony Złatowej. Nie ma jednak żadnych szczegółów na ich temat i nie wiadomo czy rzeczywiście istnieją.

Przypomnijmy, że 24 grudnia 2020, cena bitcoin na giełdzie Livecoin skoczyła do kilkuset tysięcy USD, a wycofanie środków z platformy stało się niemożliwe. W tym samym czasie Swietłana Geller usunęła swoje konto w portalu Telegram. Następnie na głównej stronie giełdy pojawiła się informacja o ataku hakerskim.

livecoin hack
reklama
reklama