Krypto-SCAM'y drugim największym zagrożeniem dla konsumentów - donosi BBB | Wiadomości | CrypS.

Krypto-SCAM’y drugim największym zagrożeniem dla konsumentów – donosi BBB

Michał Misiura
ryzyko dla północnoamerykańskich konsumentów

Raport organizacji non-profit Better Business Bureau (BBB) przedstawia największe zagrożenia dla konsumentów z Ameryki Północnej w 2019 roku. Drugie miejsce przypadło SCAM’om związanym z kryptowalutami. 

Największe żniwo na północnoamerykańskim rynku, zgarnęły w ubiegłym roku SCAM’y związane z zakupami online. BBB donosi o ponad 9 tysiącach przypadków oszustw za ich pośrednictwem. Kryptowalutowe SCAM’y uplasowały się na drugim miejscu, zamykając się na liczbie 273 przypadków. W kategorii tej uwzględniono straty związane z włamaniami do źle chronionych giełd, nieuczciwe ICO, a także oszustwa inwestycyjne.

Ranking ryzyka jest jednak niezależny od liczby zgłoszeń i tutaj kolejność przedstawia się nieco inaczej. Zdaniem BBB największym zagrożeniem były bowiem oszustwa związane z nieuczciwymi ofertami pracy. Kolejne miejsce przypadło kryptowalutom, zaś trzecie zakupom online.

Pełny raport BBB. 

ryzyko dla północnoamerykańskich konsumentówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.