Krypto oszuści okradli 72-letnią kobietę na £65,000 | Wiadomości | CrypS.

Krypto oszuści okradli 72-letnią kobietę na £65,000

Maciej Zerelik
kryptowaluty scam brytyjka

72 letnia Brytyjka padła ofiarą kryptowalutowych oszustów. Jak donosi The Telegraph, starsza kobieta została oszukana nawet dwukrotnie. Łącznie próbując zarobić na kryptowalutach straciła ponad 65 000 funtów.

Amanda Briggs, 72-letnia Brytyjka, chciała zarobić na kryptowalutach, aby wysłać swoje wnuki do prywatnych szkół. O Bitcoinie dowiedziała się z popularnego programu telewizyjnego BBC Dragon’s Den.

Następnie kobieta zainwestowała 42 tys. funtów w już teraz potwierdzony i zamknięty scam – Extick. Jej bank, Barclays, odradzał jej tę wątpliwą inwestycję. Jednakże, babcia nie potraktowała rady poważnie i podjęła się inwestycji.

Przyznała później, że ludzie pracujący dla Exticka byli bardzo „przekonywujący”, a sama kobieta w oczach miała już rosnące zyski. Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna od jej wizji. Kiedy zdecydowała się na wypłatę środków, na jej koncie pozostało tylko 91 funtów, podczas gdy reszta sumy została skradziona przez oszustów.

To jednak nie jest koniec historii. Inny oszust, tym razem podający się za funkcjonariusza Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA), skontaktował się z kobietą za pośrednictwem poczty elektronicznej. Napastnik przekonał ją do zapłacenia 25 000 funtów, gwarantując że odzyska poprzednią stratę.

Krypto oszuści wyłudzający pieniądze od seniorów

Wraz z rozwojem sektora krypto, rośnie również działalność przestępcza. Ponieważ technologia blockchain jest nową koncepcją dla ogółu społeczeństwa, oszuści mają stosunkową prostą robotę. FBI opublikowało ostrzeżenie dotyczące rosnącej liczby oszustów kryptowalutowych, których celem są osoby starsze. Oszuści celują w takie ofiary, ponieważ są one zazwyczaj mniej świadome technologicznie.

Osoby w każdym wieku, w tym osoby starsze, padają ofiarą przestępców kryptowalutowych. Rozwój technologii kryptowalut i coraz większa liczba firm akceptujących je jako płatność, przyczyniły się do wzrostu jej popularności i dostępności. W Internecie działa nie tylko wielu dostawców usług aktywów wirtualnych, ale także tysiące kantorów zlokalizowanych na całym świecie, które są wykorzystywane przez przestępców do ułatwiania działania ich systemów. Wiele tradycyjnych przestępstw finansowych i programów prania pieniędzy jest obecnie obsługiwanych za pośrednictwem kryptowalut.

– możemy przeczytać w ostrzeżeniu FBI.

kryptowaluty scam brytyjka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.