Krypto inwestorzy nie są zadowoleni z wyników swoich inwestycji | Wiadomości | CrypS.

Krypto inwestorzy nie są zadowoleni z wyników swoich inwestycji

Redakcja
bitcoin

Prawie połowa amerykańskich inwestorów, którzy zainwestowali w kryptowaluty, spodziewała się lepszych wyników. Tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Pew Research Center.


W ramach analizy pracownicy Pew Research Center przepytali 6 tys. losowo wybranych mieszkańców USA. Spośród badanych obywateli tylko 16% zainwestowało w kryptowaluty. 71% Amerykanów przyznało, że nie dokonało inwestycji w cyfrowe aktywa. Tymczasem 12% respondentów stwierdziło, że nigdy nie słyszało o Bitcoinie ani innych kryptowalutach.

paw research wyniki ankiety

Spośród tych Amerykanów, którzy zainwestowali w kryptowaluty, tylko 15% odnotowało zwroty “wyższe niż oczekiwane”. Stopy zwrotu były porównywalne z oczekiwaniami dla 31% badanych, podczas gdy kolejne 46% mieszkańców USA, którzy dokonali inwestycji w kryptowaluty uważa, że udało im się zarobić za mało.

Większość inwestorów kryptowalutowych wybrała tę klasę aktywów jako “nowy sposób inwestowania”. Niemniej jednak wielu Amerykanów często kupowało kryptowaluty po prostu dla szybkiego zysku.

Co słychać w Australii?

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) wykazało, że tylko 20% posiadaczy kryptowalut uznało swoje podejście inwestycyjne za ryzykowne. Reszta nie do końca rozumie ryzyko związane z inwestowaniem w cyfrowe aktywa.

Przewodniczący ASIC, Joe Longo, powołał się na badanie z listopada 2021 r., które przyglądało się zachowaniu inwestorów po rozpoczęciu pandemii COVID-19. Wskazywało ono, że kryptowaluty były drugim najbardziej popularnym produktem inwestycyjnym, a 44% badanych zgłosiło, że je posiada. Spośród nich 25% wskazało, że kryptowaluty były jedyną klasą inwestycyjną, w którą alokowali swoje pieniądze.

Według Longo, badanie podkreśla atrakcyjność kryptowalut dla inwestorów, ale mogą oni nie być świadomi ryzyka, które podejmują.

Według badania, tylko 20% posiadaczy kryptowalut uważa swoje podejście inwestycyjne za ryzykowne. Budzi to obawy, że inwestorzy nie rozumieją ryzyka związanego z tą klasą aktywów. Ochrona inwestorów w tej branży jest bardzo ograniczona, brakuje również zrozumienia wśród inwestorów podejmowanego przez nich ryzyka. Jest to mocny argument za zwiększeniem regulacji branży.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.