Krypto inwestorzy nie są zadowoleni z wyników swoich inwestycji | Wiadomości | CrypS.

Krypto inwestorzy nie są zadowoleni z wyników swoich inwestycji

Zerelik Maciej
bitcoin

Prawie połowa amerykańskich inwestorów, którzy zainwestowali w kryptowaluty, spodziewała się lepszych wyników. Tak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Pew Research Center.


W ramach analizy pracownicy Pew Research Center przepytali 6 tys. losowo wybranych mieszkańców USA. Spośród badanych obywateli tylko 16% zainwestowało w kryptowaluty. 71% Amerykanów przyznało, że nie dokonało inwestycji w cyfrowe aktywa. Tymczasem 12% respondentów stwierdziło, że nigdy nie słyszało o Bitcoinie ani innych kryptowalutach.

paw research wyniki ankiety

Spośród tych Amerykanów, którzy zainwestowali w kryptowaluty, tylko 15% odnotowało zwroty „wyższe niż oczekiwane”. Stopy zwrotu były porównywalne z oczekiwaniami dla 31% badanych, podczas gdy kolejne 46% mieszkańców USA, którzy dokonali inwestycji w kryptowaluty uważa, że udało im się zarobić za mało.

Większość inwestorów kryptowalutowych wybrała tę klasę aktywów jako „nowy sposób inwestowania”. Niemniej jednak wielu Amerykanów często kupowało kryptowaluty po prostu dla szybkiego zysku.

Co słychać w Australii?

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) wykazało, że tylko 20% posiadaczy kryptowalut uznało swoje podejście inwestycyjne za ryzykowne. Reszta nie do końca rozumie ryzyko związane z inwestowaniem w cyfrowe aktywa.

Przewodniczący ASIC, Joe Longo, powołał się na badanie z listopada 2021 r., które przyglądało się zachowaniu inwestorów po rozpoczęciu pandemii COVID-19. Wskazywało ono, że kryptowaluty były drugim najbardziej popularnym produktem inwestycyjnym, a 44% badanych zgłosiło, że je posiada. Spośród nich 25% wskazało, że kryptowaluty były jedyną klasą inwestycyjną, w którą alokowali swoje pieniądze.

Według Longo, badanie podkreśla atrakcyjność kryptowalut dla inwestorów, ale mogą oni nie być świadomi ryzyka, które podejmują.

Według badania, tylko 20% posiadaczy kryptowalut uważa swoje podejście inwestycyjne za ryzykowne. Budzi to obawy, że inwestorzy nie rozumieją ryzyka związanego z tą klasą aktywów. Ochrona inwestorów w tej branży jest bardzo ograniczona, brakuje również zrozumienia wśród inwestorów podejmowanego przez nich ryzyka. Jest to mocny argument za zwiększeniem regulacji branży.

bitcoin
reklama
reklama