Kroger dementuje plotki o zaakceptowaniu Bitcoin Cash | Wiadomości | CrypS.

Kroger dementuje plotki o zaakceptowaniu Bitcoin Cash

Zerelik Maciej
Propozycja kupna 111 samochodów Tesli za BCH

Dziś w sieci pojawiły się informacje dot. tego, że gigant spożywczy Kroger zacznie akceptować Bitcoin Cash (BCH) jako metodę płatności w swoich sklepach. Okazały się one jednak fałszywe. Firma zdementowała bowiem te plotki.

Cena Bitcoin Cash (BCH) osiągnęła dziś rano krótkotrwały wzrost na wieść, że w tym sezonie świątecznym kryptowalutę zaakceptuje sieć sklepów Kroger. Informacje te okazały się jednak nieprawdą. PR Newswire, szeroko wykorzystywany przez duże firmy do rozpowszechniania wiadomości, opublikował dziś rano informację prasową, która brzmiała: Kroger zaakceptuje Bitcoin Cash w tym sezonie świątecznym. Komunikat ten został od tego czasu usunięty.

Zanim wychwycono błąd, fragment tekstu z Newswire pojawił się też na stronie relacji inwestorskich Kroger Co. Nieprawdziwe wiadomości podały też inne ogromne media.

W związku z zaistniałą sytuacją, Bitcoin Cash odnotował wzrost z około 600 do 630 dolarów w mniej niż pół godziny. Niestety, tylko po to, aby z powrotem cofnąć się do poprzednich poziomów.

Podobny incydent miał miejsce we wrześniu, kiedy to pojawił się fake news, że Litecoin nawiązał współpracę z Walmartem, drugim co do wielkości sklepem detalicznym w USA. Firma miała umożliwić transakcje LTC w swoich sklepach.

W tym przypadku Litecoin na wieść o partnerstwie również szybko wzbił się na północ. Jednak po chwili, gdy Walmart zdementował tę informację, miał miejsce szybki dump.

Propozycja kupna 111 samochodów Tesli za BCH
reklama
reklama