Kraken wsparł hackerspace Noisebridge kwotą 17,5 bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Kraken wsparł hackerspace Noisebridge kwotą 17,5 bitcoina

Mariusz Przepiórka
IEO i ICO crowdfunding

Kryptowalutowa giełda Kraken podarowała działającej w San Francisco hackerspace Noisebridge 17,513 bitcoina o wartości $... USD. To efekt apelu, jaki na Twitterze wystosował kilka dni temu John Backus z Noisebridge.

Kreatywna przestrzeń Noisebridge to miejsce, w którym spotykają się i współpracują ze sobą osoby interesujące się nowymi technologiami i informatyką. Według słów Backusa, urzędnicy nie chcą zgodzić się na funkcjonowanie Noisebridge bez nowego systemu przeciwpożarowego. Koszt odpowiednich tryskaczy to 150 tys. USD.

Noisebridge utrzymuje się wyłącznie z datków, więc taka kwota całkowicie przekraczała jej możliwości. W rozmowie z Cointelegraph Backus przyznał, że wysokość wsparcia ze strony Krakena bardzo go zaskoczyła. Nie wiadomo jednak czy pozwoli to Noisebridge na pozostanie w dotychczasowym miejscu.

150 tys. USD to tylko koszt wymiany tryskaczy, a kontrola nadzoru budowlanego San Francisco wykazała także inne uchybienia. Budynek, w którym od 12 lat mieści się Noisebridge jest stary. Wymiany wymagają m.in. stuletnie windy, które nie działają od ponad roku ograniczając dostępność Noisebridge.

IEO i ICO crowdfundingreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.