Kraken wprowadza obsługę transakcji w AUD | Wiadomości | CrypS.

Kraken wprowadza obsługę transakcji w AUD

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut Kraken Kraken

Amerykańska giełda kryptowalut Kraken poinformowała, że rozpoczyna obsługę transakcji w australijskim dolarze (AUD). To siódma waluta fiducjarna, z której można korzystać na tej giełdzie przy zawieraniu transakcji i zasilaniu rachunku. Pozostałe waluty to dolar amerykański, dolar kanadyjski, frank szwajcarski, euro, funt brytyjski i japoński jen.

Użytkownicy Krakena już od dziś mogą kupować kryptowaluty płacąc za nie AUD. Ponadto klienci spoza USA mogą również wymieniać i handlować australijskim dolarem w parach z innymi walutami fiducjarnymi. Nowe pary przedstawiają się następująco: XBT/AUD, ETH/AUD, BCH/AUD, XRP/AUD, LTC/AUD, USDT/AUD, a także AUD/JPY, AUD/EUR, AUD/USD dla klientów spoza USA.

Nowa oferta giełdy zlokalizowanej w San Francisco związana jest z otwarciem na tradycyjny rynek forex. Kraken chce w ten sposób poszerzyć ofertę dla swoich klientów i skierować ich uwagę na warty 6 bln USD rynek. Ma to również pomóc w tworzeniu pomostu między rynkiem kryptowalutowym i tradycyjnym rynkiem finansowym. Wprowadzenie obsługi AUD nastąpiło krótko po przejęciu przez giełdę spółki Bit Trade, jednej z najstarszych platform kryptowalutowych w Australii.

Niedawno Kraken dodał do oferty także 11 nowych par, w tym pary z ETH, USDT i funtem brytyjskim (GBP). Przykładowo, wymiana BCH na ETH na giełdzie Kraken wcześniej wymagała dokonania dwóch odrębnych transakcji. Dzięki nowej parze BCH/ETH klienci zaoszczędzą na prowizjach i będą mogli bezpośrednio wymienić BCH na ETH.

giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.