Kraken wesprze finansowo procesor płatności BTC Pay Server | Wiadomości | CrypS.

Kraken wesprze finansowo procesor płatności BTC Pay Server

Zerelik Maciej
Giełda kryptowalut Kraken

Kraken właśnie ogłosił swoje wsparcie finansowe dla procesora płatniczego BTC, znanego jako BTC Pay Server. Firma przekazała 150 000 dolarów, które ma pomóc platformie w ekspansji.

Kraken podaje pomocną dłoń firmie BTC Pay

Giełda kryptowalutowa Kraken przekazała dotację w wysokości 150 000 dolarów dla firmy, która jest procesorem płatniczym Bitcoina – BTC Pay, . Pieniądze zostały wypłacone w BTC i mają na celu wsparcie platformy w jej planach ekspansji. Firma zintegrowała również BTC Pay Server, z terminalem handlowym – Cryptowatch.

BTC Pay cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wiodących giełd kryptowalutowych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, platforma otrzymała dotacje w wysokości 100.000 dolarów lub więcej od takich firm jak OK Coin, Square Crypto i innych. Jeden z anonimowych developerów, który współpracuje ze start-upem wyjaśnił w ostatnim wywiadzie:

„Otrzymanie dotacji od firmy takiej jak Kraken jest satysfakcjonujące dla całego zespołu. Dotacja tej wielkości nakłada większą odpowiedzialność i nacisk na dążenie do doskonałości w każdej linii kodu. Jesteśmy winni doskonałość całej społeczności, która okazała nam niesamowitą miłość, oraz naszym zwolennikom, którzy dbają o to, abyśmy mogli dalej budować prawdziwie wolne i otwarte oprogramowanie płatnicze dla każdego, nie martwiąc się o stabilność finansową”.

Kraken jest wiodącą giełdą kryptowalutową, która często integrowała się z najbardziej unikalnymi stanowiskami w przestrzeni krypto. Platforma była jedną z pierwszych, które wycofały ze swojej oferty Bitcoin SV (BSV lub Bitcoin Satoshi Vision), nową krypto walutę, która powstała dwa lata temu, na skutek hard-forku Bitcoin Cash. BSV jest powszechnie obarczany odpowiedzialnością, za nagły spadek cen Bitcoina pod koniec 2018 roku. Kraken, podczas wyjaśnienia, dlaczego nie chce oferować jej swoim klientom, opisał tą kryptowalutę jako niosącą „niezwykle wysokie ryzyko”.

Ponadto, firma została wybrana do pomocy w dochodzeniu, w sprawie Mt. Gox – japońskiej giełdy kryptowalut, która w ciągu jednej nocy, w lutym 2014 roku, straciła ponad 400 milionów dolarów w BTC.

Otwarty kod źródłowy

Kraken twierdzi, że zdecydował się na wspieranie BTC Pay Server, dlatego że jest to oprogramowanie open-source. Firma uważa, że otwarty kod źródłowy jest ważny dla każdego produktu lub usługi kryptowalutowej, ponieważ Bitcoin został zaprojektowany tak, aby był całkowicie zdecentralizowany i działał w rękach ludzi, a nie dużych banków i instytucji.

„Otwarte oprogramowanie jest w DNA Bitcoina, więc dla przyszłości branży kluczowe znaczenie ma wspieranie wiodących zespołów, produktów i inicjatyw o otwartym kodzie źródłowym. Wszyscy czerpiemy korzyści z ważnej pracy, którą wykonują”.

– wyjaśnił rzecznik prasowy giełdy Kraken

BTC Pay twierdzi, że stara się zintegrować systemy handlu elektronicznego z wtyczkami CMS, aby jej oprogramowanie i usługi mogły być dostępne na wielu platformach finansowych. Dzisiaj będzie mieć miejsce premiera nowej formy oprogramowania BTC Pay, która będzie oferować kilka nowych funkcji zarówno dla „handlowców jak i freelancerów”.

Giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama