Kraken udostępnia możliwość weryfikacji środków | Wiadomości | CrypS.

Kraken udostępnia możliwość weryfikacji środków

Mariusz Przepiórka
Giełda kraken przeszła audyt proof of reserves

Kryptowalutowa giełda Kraken wprowadza bardzo ciekawą funkcję, która daje użytkownikom platformy możliwość niezależnej weryfikacji, czy ich salda BTC i ETH są zabezpieczone rzeczywistymi aktywami będącymi w posiadaniu giełdy.

Giełda opublikowała właśnie wyniki ostatniego audytu Proof of Reserves, zaawansowanej kryptograficznej procedury księgowej, którą zamierza przeprowadzać co pół roku z pomocą jednej z najbardziej zaufanych globalnych firm księgowych, Armanino LLP. Raport dostępny jest tutaj.

Giełda podkreśla, że bezpieczeństwo użytkowników jest jej priorytetem, a regularne audyty Proof of Reserves gwarantują, że spełnia, a nawet przekracza oczekiwania w zakresie odpowiedzialności i przejrzystości. W trakcie audytu, zakończonego 31 grudnia, audytor ustalił, że firma Kraken sprawuje kontrolę nad wszystkimi BTC i ETH należącymi do klientów, a także wszystkie BTC i ETH przechowywane w ramach usług stakingu.

Weryfikacja dostępna w prostych krokach

Użytkownicy mogą w prosty sposób zweryfikować swoje saldo kryptowalutowe. Można to zrobić w kilku krokach:

  1. Zaloguj się na swoje konto Kraken.
  2. Postępuj zgodnie z prostym, 3-etapowym procesem (opis), aby wygenerować „Record ID” lub „Merkle Leaf” właściwy dla konta Kraken i tego audytu.
  3. Wprowadź wygenerowany „Record ID” w witrynie internetowej zaufanego audytora, firmy Armanino.


Postępując zgodnie z powyższą procedurą, użytkownik może potwierdzić, że jego BTC i ETH były bezpiecznie przechowywane przez firmę Kraken w czasie audytu. Jeśli użytkownik nie może wygenerować „Record ID” lub „Merkle Leaf”, oznacza to, że w czasie przeprowadzania audytu nie posiadał salda w BTC lub ETH na platformie giełdy Kraken. Giełda zapewnia, że podczas przyszłych audytów weryfikacja stanu konta będzie prostsza. Kraken pracuje również nad rozszerzeniem liczby aktywów, które zostaną uwzględnione w przyszłych audytach Proof of Reserves.

Giełda kraken przeszła audyt proof of reservesreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.