Kraken udostępnia możliwość weryfikacji środków | Wiadomości | CrypS.

Kraken udostępnia możliwość weryfikacji środków

Mariusz Przepiórka
Giełda kraken przeszła audyt proof of reserves

Kryptowalutowa giełda Kraken wprowadza bardzo ciekawą funkcję, która daje użytkownikom platformy możliwość niezależnej weryfikacji, czy ich salda BTC i ETH są zabezpieczone rzeczywistymi aktywami będącymi w posiadaniu giełdy.

Giełda opublikowała właśnie wyniki ostatniego audytu Proof of Reserves, zaawansowanej kryptograficznej procedury księgowej, którą zamierza przeprowadzać co pół roku z pomocą jednej z najbardziej zaufanych globalnych firm księgowych, Armanino LLP. Raport dostępny jest tutaj.

Giełda podkreśla, że bezpieczeństwo użytkowników jest jej priorytetem, a regularne audyty Proof of Reserves gwarantują, że spełnia, a nawet przekracza oczekiwania w zakresie odpowiedzialności i przejrzystości. W trakcie audytu, zakończonego 31 grudnia, audytor ustalił, że firma Kraken sprawuje kontrolę nad wszystkimi BTC i ETH należącymi do klientów, a także wszystkie BTC i ETH przechowywane w ramach usług stakingu.

Weryfikacja dostępna w prostych krokach

Użytkownicy mogą w prosty sposób zweryfikować swoje saldo kryptowalutowe. Można to zrobić w kilku krokach:

  1. Zaloguj się na swoje konto Kraken.
  2. Postępuj zgodnie z prostym, 3-etapowym procesem (opis), aby wygenerować „Record ID” lub „Merkle Leaf” właściwy dla konta Kraken i tego audytu.
  3. Wprowadź wygenerowany „Record ID” w witrynie internetowej zaufanego audytora, firmy Armanino.


Postępując zgodnie z powyższą procedurą, użytkownik może potwierdzić, że jego BTC i ETH były bezpiecznie przechowywane przez firmę Kraken w czasie audytu. Jeśli użytkownik nie może wygenerować „Record ID” lub „Merkle Leaf”, oznacza to, że w czasie przeprowadzania audytu nie posiadał salda w BTC lub ETH na platformie giełdy Kraken. Giełda zapewnia, że podczas przyszłych audytów weryfikacja stanu konta będzie prostsza. Kraken pracuje również nad rozszerzeniem liczby aktywów, które zostaną uwzględnione w przyszłych audytach Proof of Reserves.

Giełda kraken przeszła audyt proof of reserves
reklama
reklama