Kraken rozszerza działalność i przejmuje Bit Trade | Wiadomości | CrypS.

Kraken rozszerza działalność i przejmuje Bit Trade

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut Kraken

Kraken, jedna z najdłużej działających giełd kryptowalutowych, zakończyła proces przejęcia kolejnej spółki z branży blockchain. Tym razem do grupy Krakena dołączyła spółka Bit Trade, jedna z pionierskich platform obrotu cyfrowymi aktywami w Australii.

Bit Trade istnieje na rynku od roku 2013 i umożliwia kientom kupno i sprzedaż kryptowalut z wykorzystaniem dolarów australijskich oraz kilku innych metod depozytowych, w tym kart debetowych i kredytowych. Platforma obsługuje główne kryptowaluty, w tym m.in. bitcoiny, Ethereum, Ripple i Litecoin.

Australijska spółka działa również jako agregator, który w jednym interfejsie łączy w sobie dane z lokalnych i globalnych giełdy wymiany. Bit Trade jest również założycielem Australian Digital Commerce Association (ADCA), organizacji reprezentującej spółki działające w branży blochchain.

W ciągu ostatnich dwóch lat Kraken zmienił się w przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu. Po przejęciu Bit Trade stanie się również głównym graczem na rynku australijskim. W ostatnim czasie Kraken przejął również spółki Circle Trade, Glidera i CleverCoin.

giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.