Kraken rozda 10 mln USD użytkownikom z Ukrainy | Wiadomości | CrypS.

Kraken rozda 10 mln USD użytkownikom z Ukrainy

Mariusz Przepiórka
kraken wraca do japoni

Amerykańska giełda kryptowalutowa Kraken przekaże ponad 10 mln USD ukraińskim użytkownikom w ramach pomocy w związku z inwazją Rosji. Kampania będzie przebiegać w kilku etapach. Pierwszy zrzut odbędzie się 10 marca. Klienci z Ukrainy będą mogli otrzymać 1000 USD w BTC oraz podobną kwotę w postaci zniżek na prowizje.

Wymagania dotyczące uczestnictwa w pierwszej transzy obejmują:

  • konto utworzone przed 9 marca 2022;
  • poziom weryfikacji średniozaawansowanej lub Pro;
  • niezerowe saldo na rachunku w dowolnym momencie.

Giełda podkreśla, że środki te można będzie wypłacić natychmiast. W drugiej fazie Kraken rozdzieli między użytkowników z Ukrainy kwotę prowizji zapłaconych przez klientów z Rosji za pierwszy kwartał 2022 roku. Zrzut odbędzie się 1 kwietnia. Osoby, które nie otrzymały środków z pierwszej transzy, będą mogły wziąć udział w drugim etapie programu.

Kryptowaluty ważnym narzędziem pomocy humanitarnej

W trzecim etapie giełda dokona podziału rosyjskich opłat od użytkowników za drugi kwartał. Wymagania kwalifikacyjne dla uczestników są podobne jak w pierwszym etapie zrzutu, ale nie ma potrzeby przenoszenia środków. Kraken zaznacza, że ogłoszona kwota akcji odpowiada w przybliżeniu wielkości prowizji otrzymywanych przez giełdę od ukraińskich klientów od 2013 roku.

– Mamy nadzieję, że będziemy mogli nadal świadczyć usługi finansowe o kluczowym znaczeniu zarówno dla naszych klientów na Ukrainie, jak i w Rosji. Kryptowaluty pozostają ważnym narzędziem humanitarnym, zwłaszcza w czasach, gdy wiele osób na świecie nie może już polegać na tradycyjnych bankach i powiernikach – powiedział Jess Powell, dyrektor generalny Kraken.

kraken wraca do japoni
reklama
reklama