Kraken rozda 10 mln USD użytkownikom z Ukrainy | Wiadomości | CrypS.

Kraken rozda 10 mln USD użytkownikom z Ukrainy

Mariusz Przepiórka
kraken wraca do japoni

Amerykańska giełda kryptowalutowa Kraken przekaże ponad 10 mln USD ukraińskim użytkownikom w ramach pomocy w związku z inwazją Rosji. Kampania będzie przebiegać w kilku etapach. Pierwszy zrzut odbędzie się 10 marca. Klienci z Ukrainy będą mogli otrzymać 1000 USD w BTC oraz podobną kwotę w postaci zniżek na prowizje.

Wymagania dotyczące uczestnictwa w pierwszej transzy obejmują:

  • konto utworzone przed 9 marca 2022;
  • poziom weryfikacji średniozaawansowanej lub Pro;
  • niezerowe saldo na rachunku w dowolnym momencie.

Giełda podkreśla, że środki te można będzie wypłacić natychmiast. W drugiej fazie Kraken rozdzieli między użytkowników z Ukrainy kwotę prowizji zapłaconych przez klientów z Rosji za pierwszy kwartał 2022 roku. Zrzut odbędzie się 1 kwietnia. Osoby, które nie otrzymały środków z pierwszej transzy, będą mogły wziąć udział w drugim etapie programu.

Kryptowaluty ważnym narzędziem pomocy humanitarnej

W trzecim etapie giełda dokona podziału rosyjskich opłat od użytkowników za drugi kwartał. Wymagania kwalifikacyjne dla uczestników są podobne jak w pierwszym etapie zrzutu, ale nie ma potrzeby przenoszenia środków. Kraken zaznacza, że ogłoszona kwota akcji odpowiada w przybliżeniu wielkości prowizji otrzymywanych przez giełdę od ukraińskich klientów od 2013 roku.

– Mamy nadzieję, że będziemy mogli nadal świadczyć usługi finansowe o kluczowym znaczeniu zarówno dla naszych klientów na Ukrainie, jak i w Rosji. Kryptowaluty pozostają ważnym narzędziem humanitarnym, zwłaszcza w czasach, gdy wiele osób na świecie nie może już polegać na tradycyjnych bankach i powiernikach – powiedział Jess Powell, dyrektor generalny Kraken.

kraken wraca do japonireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.