Kraken otwiera się na Siacoina (SC) | Wiadomości | CrypS.

Kraken otwiera się na Siacoina (SC)

Mariusz Przepiórka
kraken

Giełda kryptowalutowa Kraken poinformowała, że od 9 października udostępnia notowania Siacoina (SC).

Sia to zdecentralizowana platforma oparta na technologii blockchain, której celem jest dostarczenie chmury dla danych, zabezpieczonych kryptograficznie i rozproszonych wśród uczestników sieci. Siacoin (SC) jest tokenem służącym do rozliczeń w obrębie platformy.

Sia została uruchomiona w roku 2015 przez zlokalizowaną w Bostonie firmę Nebulous. Platforma łączy ze sobą użytkowników, którzy poszukują wolnego miejsca do przechowywania danych z użytkownikami, którzy dysponują taką przestrzenią. Przeciętny koszt przechowywania plików jest o 90% niższy niż w przypadku scentralizowanych jednostek i wynosi około 1-2 USD za miesiąc przechowywania 1TB danych.

Giełda Kraken już dziś pozwoli na wpłaty i wypłaty w SC. Pierwsze transakcje można będzie zawierać krótko po uruchomieniu transakcji. Aktualizacje będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej giełdy.

krakenreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.