Circle sprzedaje dział OTC Krakenowi | Wiadomości | CrypS.

Circle sprzedaje dział OTC Krakenowi

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut Kraken

Giełda kryptowalutowa Kraken poinformowała, że odkupiła od Circle dział OTC. We wpisie na swym blogu datowanym na 17 grudnia spółka pochwaliła się, że nabyła “jeden z najlepszych działów OTC w branży kryptowalutowej”. Transakcję potwierdzili również założyciele Circle Sean Neville i Jeremy Allaire.

Zdaniem Neville’a i Allaire’a ruch ten jest częścią planu założonego na rok 2020, w ramach którego spółka chce skoncentrować się na platformie stablecoinowej. W tym celu zamierza zmniejszyć złożoność swojej działalności, ograniczyć portfel produktów i zreorganizować działy. Rzecznik spółki potwierdził również, że Circle chce skoncentrować swe działania na własnym stablecoinie, USD Coin (USDC).

Po transakcji nowymi planami pochwaliła się również giełda Kraken. Zamierza ona znacząco rozszerzyć swoje usługi poprzez nawiązanie współpracy z kolejnymi globalnymi partnerami. Kraken zapowiada, że zwiększy płynność aktywów, zmniejszy spready oraz usprawni narzędzia pomagające w zawieraniu transakcji.

giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.