Kosztowna pomyłka: Sprzedaż Bored Ape NFT za 200 USDC | Wiadomości | CrypS.

Kosztowna pomyłka: Sprzedaż Bored Ape NFT za 200 USDC

Redakcja
bored ape yacht club bayc'

Jak wszyscy dobrze wiemy, transakcje na blockchainie są nieodwracalne. Błędy mogą więc być bardzo kosztowne. Niestety jednak, od czasu do czasu inwestorzy kryptowalutowi popełniają je i mamy tego kolejne świadectwo. Właściciel Ape #6462, sprzedał swoją znudzoną małpę za zaledwie 200 USDC.


Posiadacz BAYC sprzedaje Ape #6462 za 200 USDC

W niedzielę Boredapebot, serwis Twittera, który publikuje informacje o sprzedaży małp z kolekcji Bored Ape Yacht Club (BAYC), ujawnił, że ktoś sprzedał NFT #6462 za zaledwie 200 USDC.

BAYC jest jedną z najdroższych kolekcji NFT na rynku. Jej minimalna cena wynosi obecnie 101,75 ETH (206 000 USD). Biorąc pod uwagę, że Ape #6462 posiada jedne z najrzadszych atrybutów, do których należą naszyjnik z kości, kask policyjny i pizza, wszystko wskazuje na to, że sprzedaż była kolejną kosztowną pomyłką.

Jeśli tak, to oznacza to, że właściciel myślał, że przyjmuje ofertę 200 ETH, a nie 200 USDC. Oznacza to również, że poprzedni właściciel sprzedał małpę za 99,9% poniżej ceny minimalnej.

Uchylanie się od płacenia podatków?

Chociaż wielu użytkowników kryptowalut współczuje sprzedającemu, wielu z nich jest przekonanych, że w ten sposób chciał on uniknąć płacenia podatku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności towarzyszące transakcji.

Historia transakcji na OpenSea pokazuje, że NFT została sprzedana kilka razy za nie mniej niż 2 ETH (7 000 USD) około rok temu. Widać też, że od czasu wybicia Ape #6462 był co najmniej pięć razy przenoszony między różnymi portfelami.

Dodatkowo, konto kupującego na OpenSea zostało założone w tym miesiącu, a oferta została zaakceptowana w kilka minut po jej otrzymaniu.

bored ape yacht club bayc'reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.